İnşaat Manşet

2021 Doğtaş için hızlı başladı

Mobilya sektörünün öncü markalarından Doğtaş, 2021 yılına da hızlı başladı. Kategorilerin en çok ilgi gören parçaları sürpriz yaptı.

2019 yılında başlattığı “tarz ve uyumun aşkı” konseptli yeni tasarım anlayışıyla beğeni toplamaya devam eden Doğtaş, pandemi döneminde başlayan çıkış ivmesini 2021 yılının ilk aylarında da sürdürdü.

Doğtaş Genel Müdür Yardımcısı Erim Tamer, pandemi nedeniyle evlerde geçirilen sürenin artmasıyla başlayan ev dekorasyonunda yenileme sürecinde koltuk takımı ve berjer satışlarının önemli bir artış kaydettiği bilgisini kaydederek, bu ürünlerde en çok soft ve pastel renklerin tercih edildiğini belirtti.

“Doğtaş koleksiyonlarında önemli bir yer edinen aksesuarlara, hedef kitle nezdinde ilgi büyük oldu”

Erim Tamer, evlerde küçük dokunuşlarla fark yaratma isteğinin yoğun olmasının etkisini aksesuar satışlarında gözlemlediklerini, oranlandığında yüzde 294 gibi bir talep artışı gerçekleştiğini dile getirerek, özellikle Logan koleksiyonuna ait dekoratif objelerin çok ilgi gördüğünü, aksesuar kategorisine gösterilen bu ilginin kendilerini çok memnun ettiğini ifade etti. Tamer, 360 derece dekorasyon ile sektöre öncülük eden Doğtaş’ın, koleksiyonlarda aksesuara daha geniş yer vermesiyle hedefledikleri; “bir mobilya markasından öte yaşam tarzı” olgusunu gün geçtikçe daha da derinleştirmenin memnuniyetini yaşadıklarını sözlerine ekledi. Başka bir ilgi çeken oranın dresuar ürününde karşılarına çıktığını ifade eden Tamer, 2020 yılında dresuar satışlarında %394 oranında bir artış yaşandığını, özellikle gold dresuarın çok ilgi gördüğünü belirtti.

Erim Tamer, 2021 yılının ilk aylarında en çok tercih edilen bir başka ürünün de Cross genç odası olduğunu belirterek, bu ürün grubunun karyola başlığında yer alan aydınlatma ve kitap depolama alanının, çalışma masasındaki usb girişlerinin ve aydınlatma, kalemlik, içecek tutacak aparatlarının bu tercihte önemli bir sebep olduğunun altını çizdi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ