İnşaat Manşet

52 ülkeden enerji yatırımcıları EIF’e katıldı

Tüm enerji kaynaklarında hem enerji dönüşümü hem de karbonsuz ekonomiye yönelik sonuçlar üreten Enspire Kreatif Enerji Çözümleri, 12-14 Ekim tarihleri arasında EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı’na katıldı. Dünyanın dört bir yanından sektörün önde gelen firmaları ve pazarın yeni oyuncularını bir araya getiren bu önemli buluşmada Enspire, benimsediği ESCO modelini anlattı.

Dünyanın en büyük 5 enerji fuarı arasında gösterilen 15. EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı, “Geleceğin Enerjisi’nin Buluşma Zirvesi – Değişimin Bir Parçası Olun” mottosu ile 12-14 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Dünyada ve Türkiye’de enerji üretimine ilişkin çok çeşitli sektör, akademisyen, yatırımcı ve sivil toplum örgütlerinin katıldığı fuar, 52 ülkeden 1500’ü aşkın üretici ve yatırımcıyı buluşturdu.

“ESCO’ların dünyadaki yaygınlığı her geçen gün artıyor”

“Dünyada ve Yerelde EPS Vaka Analı̇zleri” oturumunda konuşmacı olarak yer alan Enspire Enerji Çözümleri Mühendislik Müdürü Hasan Özer Ergün, şu noktalara dikkati çekti: “Enspire olarak ESCO’lar ile birlikte, performansa dayalı yatırımların hayata geçirileceği bir platform çözümü sunuyoruz. Enerji türü fark etmeksizin tüm enerji tiplerinde elde edilen tasarrufun, projeyi finanse etmesini amaçlayan modelin yaygınlığı her geçen gün artıyor. ESCO’lar ve Performansa Dayalı Sözleşmelerimizle sanayi veya ticari bina fark etmeksizin tüm projelerde teknik ve finansal açıdan kaynak sağlıyoruz. Projelerimizin ölçme ve doğrulama kısmında, tüm verilerin online olarak görülebileceği şekilde ilerliyoruz. Böylece müşterinin benzersiz, tarafsız ve doğru bir veriye ulaşmasını sağlıyoruz. Projelerimizde kestirimci bakım yöntemini esas alıyor ve performansın sürekliliğini odağa yerleştiriyoruz. Geleceğe daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakılmasına yardımcı oluyoruz. Kendimizi değer yaratan bir Süper ESCO gibi konumlandırıyor ve Enspire olarak tek elden çözüm sağlıyoruz. Bu bakımdan Türkiye’de ilk olan bir modelin öncüsü olduğumuzu söyleyebiliriz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ