İnşaat Manşet

Akbank’tan kadın girişimcilere özel ihracat kredisi desteği

Akbank, Türkiye ekonomisinin gelişimi için kritik öneme sahip kadın girişimcileri desteklemeye devam ediyor ve kadın girişimcileri ihracata teşvik etmek için ihtiyaç duydukları finansal desteği ihracat kredisi ile sağlıyor. Akbank, yüzde 51 ve üzeri kadın ortaklık payı olan girişimcilere ayrılan özel kaynakla ihracat taahhütlü kredilerde cazip finansman imkanları sunuyor.

Akbank’ın sağlam finansalları ve sürdürülebilirlik vizyonuyla, Türkiye ekonomisi ve paydaşları için yarattığı katma değeri artırdığını belirten Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal, “Akbank olarak, ülke ekonomisinin büyümesinde ihracatın önemli rol oynadığına inanıyoruz. Pandemi sürecinin dünya ticaretinde oluşturduğu daralmalara rağmen, Türkiye’nin ilk dokuz ayda 118 milyar doları aşan ihracat gerçekleştirmesi ihracatçıya verilen desteğin her zaman karşılık bulduğunu bir kez daha gösterdi. Benzeri görülmemiş bu süreçte ticari olumsuzlukların etkisini azaltmak amacıyla avantajlı finansman olanaklarından, dijital ürün ve hizmetlere kadar çok geniş bir yelpazede ihracatçımızın yanında olduk’’ dedi.

‘’Kadın girişimcilerimizi ihracat için cesaretlendiriyoruz’’

Kadın girişimcilere hem finansmana ulaşmalarını kolaylaştıracak çözümler üreterek hem de danışmanlık hizmeti sunarak onları ihracat için cesaretlendirdiklerini belirten Tugal, başarılı kadın girişimcilerin daha da artması için bir yıla kadar vadeli ihracat taahhütlü döviz kredilerinde 50 baz puan faiz indirimi ile sunduklarını belirtti. Özel faiz oranı ile kullandırılacak bu krediler için üst limitin 500 bin USD/EUR olacağını ekledi.
Akbank, kadın ihracatçıları sadece finansal olanaklarla değil, Türkiye’nin dört bir yanındaki Global Ticaret Merkezleri’ndeki Dış Ticaret Yöneticileri ile de destekliyor. İhracatçılar, 444 23 23 dış ticaret destek hattı ile ihtiyaç duydukları her an dış ticaret ve dış ticaretin finansmanı alanlarındaki danışmanlık hizmetlerinden faydalanabiliyorlar.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ