İnşaat Manşet

Arkema ve Adaptive3D’den önemli iş birliği

Arkema, yenilikçi bir şirket ve birinci sınıf katkı malzemesi üretiminde fotopolimer reçine tedarikçisi olan Amerikalı Adaptive3D firması ile iş birliğine gidiyor. Arkema bu yatırımla, UV sıvı reçine malzeme tasarımındaki uzmanlığını ve 3D baskı üretim teknolojisi gelişimini hızlandırma taahhüdünü tamamlıyor.

Amerikan şirketi olan Adaptive3D, en son teknolojiler aracılığıyla yumuşak ve elastomer nihai ürünleri mümkün kılan çözümler sunuyor. Sert, gerilmeye toleranslı, yırtılmaya dayanıklı kauçukların üretiminde kullanılan katkı malzemelerinin imalatını sağlamak için 3D yazdırılabilir fotopolimer reçineler satan şirket; tüketim malları, sağlık hizmetleri, endüstriyel, ulaşım ve petrol ve gaz pazarlarındaki çok çeşitli uygulamalarda işlevsel ürünler ortaya koyuyor. Arkema ile Adaptive3D’nin stretijik iş birliği, karmaşık 3 boyutlu plastik ve kauçuk parçaların yüksek verimli üretimi için ideal bir birliktelik sağlıyor.

Adaptive3D’ye yapılan bu yatırımla Arkema, diğerlerinin yanı sıra ayakkabı, medikal, otomotiv ve elektronik cihazlarda yeni uygulamalar için heyecan verici fırsatlar yaratacak yeni bir kilometre taşına ulaştı. Arkema Dünya Çapında 3D Baskı Kıdemli Direktörü Sumeet Jain, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Arkema, üretim teknolojilerine sürdürülebilir, yenilikçi çözümler sağlamak için özel malzemeler tedarikinde küresel bir liderdir. Ürünlerimizle uyumlu olan ve artık piyasada onaylanan Adaptive3D foto reçineler, yeni uygulama alanlarına ulaşmak için müşteri odaklı misyonumuzu daha da ileriye taşıyor. Adaptive3D, baskı ve sonradan işleme kolaylığı ile cazip malzeme özellikleri sunuyor. Bu iş birliği tüm katkı malzemeleri üretim alanı için ileriye doğru büyük bir adımdır.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ