İnşaat Manşet

Atlas Copco OSC yağ-su ayırıcı separatörler hem çevreye hem de cebinize dost

Atlas Copco Kompresör Tekniği tarafından enerji tasarrufu sağlayan yağ-su ayırıcı separatörü OSC, işletmelere üst düzey filtreleme hassasiyeti ve bakım kolaylığı sağlıyor. Sistem aynı zamanda işletmelerin yerel yönetmeliklere uyumunu ve çevreyi korumayı da kolaylaştırıyor. 4.000 saatlik servis aralığıyla OSC, sanayiye yüksek verimlilik sunuyor.

Günümüzde en büyük sorunlardan biri su kaynaklarının büyük bir hızla kirlenmesidir ve sanayi sektörü bu konuda yasal yükümlülük altındadır. Bu yükümlülüklerle birlikte, endüstriyel üretimde yağ ve suyun birbirinden ayrılma süreci hayati bir önem kazanır. Dünyanın önde gelen kompresör üreticilerinden Atlas Copco Kompresör Tekniği; doğaya saygılı, enerji ve bakım gibi önemli maliyetlerden tasarruf eden özelliklerle tasarladığı çözümleri ile “yeşil üretim” modelinin daha yaygın kullanımını amaçlıyor. Bu anlayışla yola çıkan Atlas Copco Kompresör Tekniği, endüstriyel üretimin en büyük sorumluluklarından biri olan yağ-su ayırma prosesinde kullandığı üst düzey filtreleme teknolojisi ile en verimli sonuçları sağlayan OSC’yi sanayi sektörü ile buluşturuyor.

Çevre için üst düzey koruma

Üstün üçlü filtreleme teknolojisi ile yağ ve su ayırma işleminde en başarılı sonuçların elde edilmesini sağlayan OSC’nin çevrenin korunmasında öncü bir rol oynadığını ifade eden Atlas Copco Kompresör Endüstriyel Hava Bölüm Müdürü Sercan Pulak, filtreleme sisteminin sağladığı enerji tasarrufuyla da rakiplerinden ayrıldığını belirtiyor. Pulak, ‘’Akıllı tahliye özelliği sayesinde sıvı seviye sensörleri ile kondens birikimini takip eden ve basınçlı havanın boşa harcanmaması için kondensi yalnızca gerektiğinde tahliye eden OSC, sağladığı enerji tasarrufuyla Atlas Copco’nun ‘yeşil üretim’e bakış açısını destekliyor” diyerek çevre için üst düzey bir koruma sağladıklarını ifade ediyor.

Daha fazla yağ çeşidini ortadan kaldıran üçlü filtreleme teknolojisi

Ürettikleri yağ-su ayırıcıların, rakiplerine göre daha fazla yağ çeşidini ortadan kaldıran ve 5 ppm’e kadar düşük bir su saflığı derecesi elde edebilen polipropilen ve aktif karbonlu üstün bir üçlü filtreleme teknolojisine sahip olduğunu aktaran Pulak, bu sistem sayesinde yasal düzenlemelerde belirtilen değerlerin çok daha altında bir yağ-su ayrımı saflığı elde edildiğini vurguluyor. Sercan Pulak, ‘’Uluslararası ve yerel yönergelerin çevreyle ilgili kuralları daha katı hale getirilse bile OSC’nin üst düzey verimliliği ve çevre dostu özelliğiyle yağ ve su ayırma işlemini uzun yıllar güncellemeye gerek kalmadan tek bir ürün kullanarak sağlayabilirsiniz.’’ diyor.

Cebinize dost çözüm

Temiz ve çevre dostu yapısının, yasal yükümlülüklere uyumluğunun yanı sıra sağladığı maliyet tasarrufuyla da öne çıkan yağ-su ayırıcı separatörü OSC’nin işletmelerin maliyetlerinin düşürülmesinde de etkili olduğunu ifade eden Pulak şunları söylüyor: ‘’OSC; kompakt ve hafif tasarımı ile küçük kompresörler için optimize edilebiliyor ve maksimum maliyet tasarrufu sağlıyor. Hareketli parçaları bulunmadığından bakım gerektirmeyen OSC, akıllı tahliyesiyle maliyet kalemlerinin azalmasına yardımcı oluyor.’’

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ