İnşaat Manşet

AYDA ile ilgili merak edilenler “Jüriye Sor” da yanıt bulacak

Nippon Paint’in 13 yıldır düzenlediği ve bu yıl Türkiye’nin de dahil edildiği Asia Young Designer Awards (AYDA) ile ilgili merak edilenler yarışmanın jüri üyelerinin katılacağı online etkinlikte yanıt bulacak. “Asia Young Designer Awards (AYDA) Jüriye Sor” başlıklı etkinlik 23 Mart’ta saat 19:00’da başlayacak ve Arkitera’nın YouTube kanalından izlenebilecek. Katılımcılar yarışmayla ilgili sorularını jüri üyelerine iletebilecek.

Asya’nın lider boya markalarından Nippon Paint’in geleceğin tasarımcılarını yetiştişme vizyonuyla 13 yıldır düzenlediği ve bu yıl Türkiye’nin de dahil edildiği Asia Young Designer Awards’ın (AYDA) jüri üyeleri, yarışmayla ilgili soruları online bir soru-cevap etkinliğinde yanıtlayacak. “Asia Young Designer Awards (AYDA) Jüriye Sor” başlıklı online soru-cevap etkinliği 23 Mart’ta saat 19:00’da gerçekleştirilecek. 16 ülkede eş zamanlı olarak düzenlenen ve 21 Mayıs’a kadar başvuru yapılabilecek olan AYDA ile ilgili merak edilen tüm soruların iletilebileceği etkinlik, Arkitera’nın YouTube kanalından izlenebilecek.

“Asia Young Designer Awards (AYDA) Jüriye Sor” etkinliğinde yarışmanın jüri üyeleri Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Anasanat Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın, Başkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Umut Şumnu, Yazgan Design Architecture’dan Begüm Yazgan ve Nippon Paint-Betek Boya Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arzu Uludağ Elazığ, katılımcılardan gelen soruları yanıtlayacaklar.

Bu yılki tema “Empati İçin Tasarla 2021”

Asia Young Designer Awards (AYDA) profesyonel mimarlar, iç mimarlar, odalar, ortak kuruluşlar, tasarım okulları, mezunlar ve tasarım öğrencilerini tek bir çatı altında buluşturan, deneyim odaklı bir öğrenimin yanı sıra hayatta bir kez karşılaşılacak fırsatlar sunuyor.

2008 yılından bu yana düzenlenen AYDA’ya bugüne kadar aralarında Çin, Singapur ve Japonya gibi ülkelerin de bulunduğu 16 ülkedeki 1.200’den fazla üniversitede okuyan 35 binin üzerinde öğrenci katıldı. AYDA’ya bu yıl Türkiye’deki üniversitelerin öğrencileri de başvurabiliyor.

Bu yılki teması “Empati İçin Tasarla 2021” olan, “Mimarlık” ve “İç Mimarlık” olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen AYDA’da her bir kategorinin ulusal kazananı global yarışmaya girmeye hak kazanacak. Global yarışmanın kazananı, “Asia Young Designer of the Year” unvanı ile Harvard University Graduate School of Design’da 6 haftalık Design Discovery Program’a katılma fırsatı yakalayacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ