İnşaat Manşet

BonaBant, Ambalaj Fuarı’nda dünyaya açılacak

Reed Tüyap Fuarcılık tarafından Ambalaj Sanayicileri Derneği iş birliğinde, sektörün gelişimine yön veren çok sayıda kurumun desteğiyle düzenlenen Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, 20- 23 Ekim tarihlerinde 26. kez kapılarını açacak.

Fuara Mersin’den katılacak olan BonaBant Yönetim Kurulu Başkanı Nida Beyoğlu Arslan, “Ambalaj sektöründe akrilik bant üreten bir firma olarak liman kenti Mersin’den dünyaya açılmak konusunda oldukça iddialıyız. Bu nedenle İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde bu sene 26’ncısı düzenlenen Avrasya Ambalaj Fuarı’na katılarak hem yerli hem de yabancı alım heyetleriyle görüşmeler gerçekleştireceğiz” dedi.

“Katma değerli ürünle global pazarda rekabet gücünün arttırmaya çalışıyoruz”

Son olarak Almanya ve İtalya ile ticari ilişkilerini geliştirdiklerini ifade eden Nida Beyoğlu Arslan, “Tüm sektörlerde ihracat hedefini büyüten Türkiye, ambalaj endüstrisinde de global pazarlarda yerini alıyor. Ancak firmalar olarak bize dünya genelinde rekabet gücünün artmasına daha çok katkı sağlamak düşüyor” diye ifade etti.
“Türkiye bant sektöründe maalesef ham maddeyi işlemede yetersiz kalan eski teknolojiler kullanıyor ve bu yüzden de ürünler daha pahalıya satılıyordu. O yüzden sektör olarak bir dışa bağımlılık durumu söz konusu” diye belirten Nida Beyoğlu Arslan, “Biz bu konuda bir adım attık ve şöyle bir yol izlemeye başladık; öncelikle ürünü alıyoruz, üretim merkezimizde tutkallıyoruz ve insanların dışa bağımlılığını kesiyoruz. Yani ithalatın önünü kesiyoruz. Jumbo bant olarak 80’e yakın müşterimiz var. Hepsi de ithalat bağlantılıydı ve daha sonrasında bizi tercih etmeye başladılar. İlk olarak şeffaf renksiz bantla başladık, sonra pazarın talepleri ile birlikte çeşitli renklerde bant üretmeye başladık. Bugün yıllık 5000 tona varan üretim kapasitemizi daha da arttırarak dünyanın bantını Türkiye’de üretmek istiyoruz” dedi.

“İhracatta hedef büyütüyoruz”

Nida Beyoğlu Arslan “BonaBant olarak gelişmiş teknolojiyle ürettiğimiz bantlarımızı Mersin’den dünyaya ihraç ediyoruz. Amerika, İngiltere, Azerbaycan, Rusya, Romanya, İtalya ve başta Irak olmak üzere Orta Doğu pazarından da yoğun talep alıyoruz. Son olarak Almanya’ya bir konteyner İtalya’ya ise iki konteyner dolusu bant ihraç ettik. Fuar kapsamında yeni hedef pazarlara açılmak üzere B2B bağlantılar sağlayacağız” diye ifade etti.

Pandemide paketli ürünlere talep arttı

BonaBant Yönetim Kurulu Başkanı Nida Beyoğlu Arslan, “Pandeminin ilk ortaya çıktığı dönemden itibaren başta marketler olmak üzere insanlar yoğun şekilde alışveriş yapmaya ve marketlerden paketli ürün stoklamaya başlamışlardı. Sonrasında e-ticaret alanında da artan tüketim ihtiyacına yönelik olarak firmalarda da yoğun bir üretim ve paketleme ihtiyacı ortaya çıktı. Biz de bant üretimimizle firmalardan gelen yoğun talebi karşılayacak şekilde çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ