İnşaat Manşet

Burgan Bank’ta iki üst düzey atama

Kadrosunu her geçen gün güçlendiren Burgan Bank’ta iki yeni atama yapıldı. 1 Mart itibarıyla Tuba Onay Ergelen ise Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı; Arda Türerer ise Hazine, Sermaye Piyasaları ve Finansal Kurumlar Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Tüketicilerin ihtiyaçlarına özel ürün ve hizmetler sunan Burgan Bank, kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Banka, geçtiğimiz günlerde üst yönetimde iki yeni atama gerçekleştirdi.

2019 tarihinden bu yana Risk Yönetimi Grup Başkanı görevini sürdüren Tuba Onay Ergelen, Burgan Bank Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Burgan Bank Hazine Sermaye Piyasaları ve Finansal Kurumlar Grup Başkanı Arda Türerer ise Hazine, Sermaye Piyasaları ve Finansal Kurumlar Genel Müdür Yardımcılığı görevine terfi etti. Her iki yöneticinin de yeni görevlerine 1 Mart 2022 itibarıyla başladığı duyuruldu.

Tuba Onay Ergelen kimdir?

Üç yıldır Burgan Bank Risk Yönetimi Grup Başkanı olarak görev yapan Tuba Onay Ergelen, 1998 Yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine aynı yıl Ernst&Young’da bağımsız denetçi olarak başlayan Ergelen, buradaki görevinden 2007 yılında kıdemli müdür olarak ayrıldı. Ağustos 2007’den bu yana Burgan Bank’ta çalışan Ergelen, 2007-2014 yıllarında Bütçe, Planlama ve Mali Kontrol Bölüm Başkanı, 2014-2016 yılları arasında Mali İşler Grup Başkanı, 2016-2019 yılları arasında Stratejik Planlama ve Proje Yönetimi Grup Başkanı olarak görev aldı.

Arda Türerer kimdir?

1994 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Arda Türerer, ABD Clemson Üniversitesi’nde MBA programını tamamladı. 2004 yılında Chartered Financial Analyst (CFA) sertifikası alan Türerer, bankacılık kariyerine dealer olarak 1996 yılında Osmanlı Bankası’nda başladı. 1999-2001 yılları arasında Osmanlı Bankası Lüksemburg Şubesi Hazine Yöneticiliği görevini yapan Türerer, 2001 yılının sonunda Osmanlı Bankası ile Garanti Bankası’nın birleşmesinin ardından Garanti Bankası’na geçti ve 2009 yılına kadar Hazine Yöneticiliği pozisyonuna devam etti. 2009 yılından itibaren Burgan Bank Hazine ve Sermaye Piyasaları Grubu bünyesinde çeşitli pozisyonlarda çalıştıktan sonra, Nisan 2021’den bu yana da Burgan Bank Hazine, Sermaye Piyasaları ve Finansal Kurumlar Grup Başkanı olarak görev aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ