İnşaat Manşet

CHEP, COP27 İklim Zirvesi’nde yer aldı

Olumlu İş Modelleri kapsamında, çevresel avantajları artırmak için döngüsel çözümlerin tedarik zincirinde kullanılmasını hedefleyen CHEP, Mısır’da düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 27. Taraflar Konferansı’na (COP27) katıldı.

Bu yıl 6- 18 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 27. Taraflar Konferansı’nda (COP27), iklim krizine karşı ortaya konulan planların güçlendirilmesi ve somut adımlar atılarak hayata geçirilmesine ilişkin müzakereler gerçekleşti. 2050 yılına kadar Güney Afrika’da net karbon nötr bir ekonomi elde etmek için yerel ve ulusal hükümetle birlikte çalışan beş kişilik bir heyetin parçası olarak COP27’ye davet edilen CHEP, konferansta sektöre ışık tutacak görüşlerini paylaştı. CHEP, bu yılki panele ‘paylaş ve yeniden kullan’ yaklaşımı ve Zero Waste World programı kapsamında katkı sağladı.

“Döngüsel ekonomiyi ileriye taşımak için katkı sağlayacağız”

Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine bağlı kalarak konferansta yapacakları katkılara değinen CHEP IMETA Sürdürülebilirlik ve Kamu İlişkileri Lideri Marietjie Brown, “Öncelikle dünyanın en önemli iklim konferansına katılmaya davet edilmekten onur duyuyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki üreticiler ve perakendeciler, işletmelerinin karbon ayak izini azaltmak için yenilikçi yollar bulma konusunda artan bir baskıyla karşı karşıya kalıyor. Tam da bu nokta CHEP olarak, tüketim malları endüstrisinin bu iki temel direğini ortak bir amaç doğrultusunda bir araya getiriyoruz. Dünyada yaygın olan atık sorununa çalışan çözümler üretmek, CHEP’in yenilenebilir tedarik zincirlerine öncülük etme tutkusunun özünü oluşturuyor. Operasyonlarının temelinde döngüsel bir ‘paylaş ve yeniden kullan’ iş modelinden yararlanan bir şirket olarak, ekonomik ve kaynak döngüleri konusundaki tartışmaları ileriye taşıyacak iç görüleri paylaşmayı dolayı çok memnunuz” ifadelerini kullandı.

“Önemli tartışmalara sesimizi katmaktan gurur duyuyoruz”

CHEP’in tedarik zincirlerinin verimliliğini ve güvenliğini artırmaya yönelik bağlılığıyla döngüsel ekonominin öncüsü olarak tanındığına işaret eden Marietjie Brown, “Kaynakların kısıtlı olduğu bir dünyada, bizim iş modeli yaklaşımımız dünyanın daha sorumlu bir şekilde ticaret yapmasını sağlayan pratik bir iş çözümü olarak kabul ediliyor. Bir işletme olarak, iklim eyleminin bir olay değil, olağanüstü işbirliği gerektiren devam eden bir süreç olduğunu kabul ediyoruz. Ülkeler günümüzün acil iklim sorunlarıyla boğuşurken, küresel sahnede yer alan ekonomik ve kaynak döngüselliği konusundaki önemli tartışmalara sesimizi katmaktan gurur duyuyoruz. Bunlar, geleceğimizde yalnızca kritik kaynak güvenliğini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda olumlu ekonomik ve çevresel sonuçları da beraberinde getirecek” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ