İnşaat Manşet

CHEP müşteri taleplerine uygun dijital çözümler üretiyor

Küresel piyasalardaki nakliye maliyetleri artıyor. Global ağıyla tedarik zincirine özel çözümler sunan CHEP, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı bir iş modeli ve daha fazla istifleme imkânı ile nakliyedeki maliyetleri azaltıyor.

Küresel piyasalarda petrol fiyatları rekor seviyeye ulaştı. Fiyat artışından en fazla etkilenen Avrupa ülkelerinin başında İtalya, İngiltere ve Almanya geliyor. Küresel navlun fiyatları ve hammaddede fiyatlarında yaşanan artışlar, çip krizi ve iş gücünde yaşanan sıkıntılar, sektörü etkileyen gündem maddeleri olarak öne çıkıyor. Global ağıyla tedarik zincirine özel çözümler geliştiren CHEP, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modelinin sunduğu avantajlarla nakliye maliyetlerini azaltıyor. Büyük Veri’ye (Big data) dayalı iş zekası uygulamaları ve ‘Nesnelerin İnterneti’ (IoT) gibi teknolojilerle tedarikçilere daha az maliyetli çözümler sunan şirket, tek seferde daha fazla ürünün daha az maliyetle taşınmasını sağlıyor. Çözümleri ile sürdürülebilirliği destekleyen CHEP, tedarik zincirlerinin dayanıklılığını daha da artırıyor.

Tedarik zincirindeki ambalaj kaynaklı riskler azalıyor

CHEP Avrupa ve Kuzey Amerika Otomotiv Kıdemli Ticari Direktörü Şafak Aktekin, sahip oldukları ağ ve bilgi birikimi sayesinde konteynerlerin daha fazla ve doğru istiflenmesi sonucu nakliyeyi daha ekonomik hale getirdiklerini belirterek, “Tedarikçilere etkin ve çevre konusunda sürdürülebilir avantajlar sunuyoruz. Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı bir hizmet sunan CHEP’in katlanabilir konteynerleri, paket yoğunluğunu ve tır ile deniz konteyner alan kullanımını artırırken tedarik zincirinde nakliyede kaynaklı riskleri azaltıyor” dedi.

Müşteri taleplerine uygun dijital çözümler

Yaptıkları yatırımlarla servis ağlarını ve kalitelerini artırdıklarını vurgulayan Aktekin, “Aynı zamanda Büyük Veri’ye (Big data) dayalı iş zekası uygulamalarımız ve ‘Nesnelerin İnterneti’ (IoT) teknolojisine yatırım yaparak sektördeki dijital dönüşümü destekliyoruz. Bu kapsamda Endüstri 4.0 çerçevesinde, pilot uygulama olarak bazı palet ve konteynerlerimize takip cihazları taktık. Böylece CHEP olarak palet ve konteynerlerimizi izleyebiliyor ve nerede olduklarını ve yaptıkları hareketleri görebiliyor, bu da hem konteynerler hem de taşıdıkları ürünler için daha iyi bir varlık koruması ve verimlilik sağlıyor. Dijital yeniliklerle süreçlerimizi yönetme ve iyileştirme kapsamında yaptığımız yatırımlara daha fazla odaklanıyoruz. Dijitalin ve teknolojinin çok önemli olduğu günümüzde, hizmet merkezlerimizdeki otomasyon yatırımlarımız devam ediyor. Müşterilerimizin taleplerine uygun dijital çözümler üretiyoruz” ifadelerini kullandı.

Aktekin, ekipman yönetimindeki uzmanlıkları ve bu alanda kullandıkları özel yazılımlar sayesinde müşterilerinin, çevrimiçi platformları üzerinden fatura takiplerini, sipariş ve veri yönetimlerini zaman ve enerji harcamadan hızlıca yapabildiğini bildirdi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ