İnşaat Manşet

CHEP, paletleri ile güvenliği üst düzeye çıkarıyor

Tedarik zincirinin önemli bir parçası olan paletlerde yasa dışı kullanım giderek yaygın hale geliyor. Döngüsel ekonomiye dayalı dünyanın en büyük tedarik zincirlerinden olan CHEP, 345 milyon palet, kasa ve konteyneri havuzu ile tedarik zincirindeki olası yasa dışı faaliyetlere karşı da mücadele ediyor. Marka son teknoloji iade sistemi ve paletleriyle vakaları tespit ederek gerekli yasal adımları atıyor.

Son yıllarda Lojistik Hizmet Sağlayıcıları tedarik zincirindeki yasa dışı faaliyetler ile karşılaşıyor. Yasa dışı palet satıcıları hem lojistik şirketlerine hem de tedarik hizmetinden yararlanan markalara ciddi ekonomik zararlar veriyor. Küresel ölçekte döngüsel ekonominin önemli bir örneği olarak kabul edilen CHEP, paletlerin tüm idari prosedürünü, alımını ve kalite güvencesini kapalı döngü bir sistemle yönetiyor. CHEP, paletlerin çalınmasına ve kaybolmasına karşı sıkı önlemler alıyor, gerektiğinde hukuki süreçlerle sürdürülebilir iş modelini koruyor.

“Paletlerimiz ile iade sorunlarının önüne geçiyoruz”

CHEP’in büyük ölçekli ağının en doğru idari prosedürle yönetildiğini vurgulayan CHEP Türkiye Genel Müdürü Chris Veerasamy, paletlerin geri toplanması ve kalite güvencesi hakkında şunları söyledi: “Tedarik zincirinde sorun yaşanmaması için paletlerin yeniden kullanılmasının önemli olduğu sürekli değişen bir ortamda, iade edilmeyen veya tahrip edilen paletler, tüm tedarik zinciri ve nihayetinde son tüketici üzerinde çok olumsuz bir etkiye sahip olabiliyor. CHEP olarak; paletlerin tüm idari prosedürünü, alımını ve kalite güvencesini kapalı döngü bir sistemle yönetiyoruz. Bazı durumlarda, kiralama yapan kuruluşların mülkiyetimiz ve bunları geri alma hakkımıza yönelik itirazları ile karşılaşıyoruz. Bu durumlarda CHEP olarak markamız haline dönüşen paletlerimiz söz konusu durumların önüne geçiyor. İş modelimiz, bu ekipmanın kontrol edilebilmesi, yenilenebilmesi ve ardından diğer müşteriler tarafından yeniden kullanılabilmesi için şirkete iade edilmesini gerektiriyor” dedi.

“Paletleri yasa dışı kullananlar tüm ekosisteme zarar veriyor”

Paletlerin iade edilmediği takdirde ve yasa dışı kullanımında yasal yollara başvurularak geri alındığını ifade eden Chris Veerasamy, “Döngüsel ekonominin öncüleri olarak, küresel en sürdürülebilir işletmelerden biri olmaktan gurur duyuyoruz. Markalar paletleri iade etmek için iş birliği yapmadığında, bu süreç yasal mercilerin müdahalesiyle sona erebiliyor. Günün sonunda, yasa dışı kullanım hırsızlıktır. İnsanlar paletleri gayri meşru bir şekilde satmak için kullandıklarında, sadece CHEP’ten değil, gıda, ilaç, taze ürünler ve kağıt ürünleri gibi kritik malları taşımak için bu paletlere güvenen üreticiler, perakendeciler ve tüketiciler de dahil olmak üzere herkese zarar veriyor. CHEP paletlerinin üzerine mavi boya, isim, ticari marka ve yasal mesajlarının basılmış olması sayesinde fark edilmesi de son derece kolay. Ayrıca CHEP paletlerinin toplanmasının düzenlenmesi oldukça basit ve ücretsiz. Üstelik bu süreci palet teslimi talep etmek isteyen herkes için iletişim sayfası aracılığıyla daha da kolaylaştırdık” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ