İnşaat Manşet

Coante’ye Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi’nde Verimlilik ödülü

Coante’nin aldığı Verimlilik Ödülü’nü değerlendiren Ermaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, “Enerji verimliliğini sağlayan projelerimizle aldığımız bu ödül, bizi oldukça motive etti. Ermaş Grubu olarak hem ülkemize hem de dünyaya değer katmaya yönelik çevre dostu yatırımlarımızı hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Coante, “Enerji Verimlilik Projeleri” ile Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi’nde Verimlilik Ödülü’ne layık görüldü. Endüstri Medya tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Verimlilik Ödülleri’ne kendi enerjisini üreten ve enerji verimliliği projelerini hayata geçiren Türkiye’nin birçok önemli sanayi tesisi katıldı. 4-6 Ekim tarihleri arasında İstanbul Tuzla’da gerçekleşen zirvede ödülü Coante Robotik Sistemler ve Proses Geliştirme Müdürü İsmail Çakırgöz aldı.

Çevre dostu yatırımlarımızı hayata geçirmeye devam edeceğiz

Bu anlamlı ödülü değerlendiren Ermaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, “Coante, kompoze plaka sektöründe, ileri teknoloji anlayışı, yenilikçi kimliği, tasarım alanında öncülüğünün yanı sıra çevreci kimliği ile de öne çıkıyor. Coante Quartz Surfaces fabrikasının çatılarında devreye alınan güneş enerjisi santralleri (GES) ile fosil yakıtlara kıyasla daha temiz ve tükenmeyen bir enerji kaynağı kullanılarak eko sistem korunuyor ve endüstriyel üretimde ortaya çıkan karbon ayak izi önemli oranda azalıyor. Üretimde yeşil enerjiye ağırlık veriyoruz. Karbon ayak izini azaltmak amacıyla önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Çevreye saygılı üretim anlayışımız doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürürken aldığımız bu ödül, bizi oldukça motive etti. Coante adına layık görüldüğümüz bu ödül, sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği yolunda önümüzdeki dönem atacağımız adımlarda bizlere güç katacak. Ermaş Grubu olarak hem ülkemize hem de dünyaya değer katmaya yönelik çevre dostu yatırımlarımızı hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Verimlilik çalışmaları sonucunda bir çok alanda tasarruf sağladık

Coante adına ödül törenine katılarak ödülü alan Coante Robotik Sistemler ve Proses Geliştirme Müdürü İsmail Çakırgöz, hayata geçirilen enerji verimliliği projeleri hakkında bilgi verdi. Çakırgöz; “Üretimde verimliliği yükseltici çalışmalarımızı tüm işletmelerimizde titizlikle uyguluyoruz. Verimlilik çalışmaları sonucunda yapılan iyileştirmeler ile doğalgaz tüketiminde yılda 3.788 metreküp elektrik enerjisi tüketiminde yılda 615.965 kilo watt saat tasarruf sağlandı. Yapılan fotovoltaik enerji santrali yatırımı ile yıllık 8.760.000 kilo watt saat elektrik üretmekteyiz. Bu üretim yıllık tüketimimizin yarısından fazlasını karşılamaktadır. Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi kapsamında bizleri bu ödüle layık gören Endüstri Medya’ya teşekkürlerimizi sunarız” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ