İnşaat Manşet

Cosentino 16’ncı Cosentino Tasarım Yarışması’nı başlattı

Bu yıl 16’ncısı düzenlenen Cosentino Tasarım Yarışması’nın lansmanı geçtiğimiz günlerde Madrid’te gerçekleşti. Dünyanın her yerinden mimarlık ve tasarım öğrencilerinin katılabileceği yarışma tasarım ve mimarlık kategorilerinde düzenleniyor. 1 Ekim’de başlayan başvurular için son teslim tarihi 1 Haziran 2022.

Madrid Mimarlık Haftası 2021 çerçevesinde düzenlenen 16’ncı Cosentino Tasarım Yarışması’nın (Cosentino Design Challenge (CDC)) lansmanı Madrid’de Cosentino City’de gerçekleşti. Düzenlenen etkinliğe Cosentino Grubu İletişim ve Kurumsal İtibar Başkan Yardımcısı ve CDC yarışmasının Başkanı Santiago Alfonso katıldı. Yapılan açıklamada, yarışmanın mimarı ve koordinatörü Adelina Salinas olurken CDC’nin başlangıcından bu yana destekçisi olan Ricardo Santonja da destek verdi.

Etkinlikte, ünlü Mimar Miguel Fernández-Galiano, ulusal ve uluslararası mimarlık ve tasarım yarışmalarına katılımının önemine değinen bir konuşma yaptı. Dünyanın dört bir yanından gelen mimarlık ve tasarım öğrencilerinin ilham verici projeler üretip geliştirebilmeleri için araştırmaları gereken iki tema açıklandı. Bu yıl CDC jürisi, çevre dostu olma ve sürdürülebilirlik, kavramsal ve teknik kalite, yaratıcılık ve inovasyon konularına odaklanan projeleri inceleyecek.

Cosentino Tasarım Yarışması’nın bu yılki temaları açıklandı

Katılımcıların yenilikçi tasarımlar geliştirmesi amacıyla tasarım kategorisindeki tema “Evdeki yaratıcılığı ve çalışma alanını yeniden düşünmek” olarak belirlendi. Mimarlık kategorisinde tema enerji kullanımını yaşanabilirlik, sürdürülebilirlik ve tasarımla birleştirme amacıyla “Beşinci cephe: çatıdaki yansıma” olarak açıklandı. CDC’de teslim edilen projelerde Cosentino’nun mimarlık ve tasarım dünyasına sunduğu yenilikçi yüzeylerden bazılarını içermesi şartı bulunuyor.

Başvuru süreci 1 Ekim’de başlayan yarışmanın son teslim tarihi 1 Haziran 2022. Yarışmada iş birliği yapılan her okuldan bir profesör, uluslararası üne sahip bir mimar veya tasarımcı ve bir Cosentino temsilcisinden oluşacak jüri, kararını haziran ayında açıklayacak. Yarışmada her kategori üç birincilik ve üç ikincilik ödülü olarak 1000’er euro ödül verilecek. Yarışmada ile ilgili detaylar hakkında www.cosentinodesignchallenge.org adresinden bilgi alınabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ