İnşaat Manşet

Cosentino ‘Ethereal Collection’ı tanıttı

Mimari ve tasarım için dünyanın önde gelen hibrit mineral yüzey üreticisi Cosentino’nun Silestone markası, yeni kurumsal imajı altında ikinci serisini piyasaya sundu. Tanıtımında girişimci ve uluslararası moda ikonu Cindy Crawford’un da yer aldığı Ethereal Collection, yeni HybriQ+ teknolojisi ile sunuluyor.

Cosentino’nun yüzey endüstrisinde devrim yaratan markası Silestone’un büyük takdir gören Eternal Collection’un ardından mermer konseptindeki yeni serisi Ethereal Collection’ı piyasaya sundu. Uluslararası moda ikonu Cindy Crawford’ un tanıtımında yer aldığı koleksiyon, “The Metamorphosis” (Metamorfoz) isimli büyük bir kampanya ile tanıtıldı. Yeni koleksiyon Ethereal, beyaz bir tuvale koyu tonlarda ince damarlar çizerek gökyüzünün masalsı güzelliğini kendi tarzında yorumluyor. Mermerden ilham alan Silestone’un ileri seviye ve son teknoloji ürün serisi; Ethereal Dusk, Ethereal Haze, Ethereal Glow ve Ethereal Noctis olmak üzere dört renkten oluşuyor.

Koleksiyon, yeni HybriQ+ teknolojisi ile sunuluyor. Bu sayede kristal silika varlığı önemli ölçüde azaltılıyor ve yüksek sürdürülebilirlik seviyelerine ulaşılıyor. Son teknoloji HybriQ+, Silestone’un marka imajının yenilenmesine paralel olarak tasarım, yenilik ve sürdürülebilirlik açısından bir kuantum sıçramasını temsil ediyor.

Çevreye duyarlı HybriQ+ teknolojisi ile döngüsel ekonomiye destek

Silestone Ethereal, Cosentino tarafından Silestone için geliştirilen özel teknoloji HybriQ+’ın sonucu olarak ortaya çıktı. 2020’de piyasaya sürülen HybriQ+, Silestone markasının evriminde niteliksel bir sıçrama olarak göze çarpıyor. Şirketin; çevreye, döngüsel ekonomiye ve sürdürülebilir yönetime bağlılığı ile karakterize edilen yeni bir üretim süreci olan HybriQ+ teknolojisi, yüzde 99 geri kazanılmış su ve yüzde 100 yenilenebilir elektrik enerjisi kullanımı gibi özelliklerinin yanında, üretimde en az yüzde 20 geri kazanılmış hammadde kullanılmasıyla tanımlanıyor. Ayrıca, HybriQ+ teknolojisi, kristal silika varlığının önemli ölçüde azaltıldığı Silestone’un yeni formülasyonuyla öne çıkıyor. Kuvars yerine eşit veya daha iyi performansa sahip mineral hammaddelerin yeni bir hibrit formülasyonu kullanıyor. Bu yeni bileşim ile Silestone, mekanik ve teknik özelliklerini korumakla birlikte güzelliğini artıran bir estetiğe ulaşıyor.

Silestone Ethereal’ından 4 farklı renk seçeneği

Yeni serinin ilk rengi Ethereal Dusk, mavimsi tonların yer aldığı damarlar ile modern ve avangart bir dokunuş oluşturarak kentsel bir görünüm sergiliyor. Ufuktaki barış, dinginlik ve sukunetin temsil eden bu renk ile eşsiz, unutulmaz ve kişiye özel bir gökyüzü simgeleniyor.

Serinin ikinci rengi Ethereal Haze, dinamik gri ton aralığı ile kişilik oluşturuyor. Bu renk, saf nötrlüğe karışan gradyanların etkileşimi ile hem sakinliği hem de karakteri yansıtıyor. Ethereal Haze, rüzgarın bulutları dağların üzerinde hareket ettirişi gibi optik bir huzur ve yumuşaklık illüzyonu yarattığı hayali bir dünyaya götürüyor.

Serinin üçüncü rengi Ethereal Glow ise klasik bir zarafetten yola çıkıyor. Altın rengi ve gri damarları, beyaz rengin tonları ile birleşip tüm tasarımın içinden geçerek her köşeye bir renk vurgusu getiriyor. Gün batımından ve onun magmatik renklerinden ve ışıltısından ilham alan renk, uluslararası üne sahip Silestone Eternal Calacatta Gold renginin bir evrimi olarak görülüyor.

Serinin son rengi Ethereal Noctis de gelişmişlik ile eş anlamlı olarak tasarlandı. Yeni tasarım oluşurken; beyazın tonları, kısa gri ve siyah damarlarla ayrılarak kontrast, derinlik, sadelik ve modernlik sağlıyor. Gün batımından sonraki karanlıktan ilham alan yeni ürün, gerçek dışı güzelliği ile göz dolduruyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ