İnşaat Manşet

Cosentino’dan çocuk odası için dekorasyon önerileri

Özenle tasarlanan çocuk odaları çocukların hem kaliteli vakit geçirmesini sağlıyor hem de hayal dünyalarının gelişmesine olumlu etkilerde bulunuyor. Cosentino, çocuk odası tasarlanırken çocukların zekâsının ve yeteneklerinin ortaya çıkmasına yardımcı olacak dekorasyon önerilerini bir araya getirdi.

Çocukların zamanlarının büyük çoğunluğunu geçirdiği odalar ve bu odada yer alacak mobilyalar çocukların fiziksel çevresinde uyarıcı bir rol üstleniyor. Çocuklar böylece bu mekanlarda oynama ve öğrenme eylemlerini bir arada gerçekleştirebiliyor. Özellikle odanın genişliğine göre yapılan dekorasyonlar çok daha kullanışlı sonuçlar doğuruyor. Oda ne kadar geniş olursa olsun gereksiz detaylar ile odayı boğucu bir hale getirmekten kaçınmak da kilit rol oynuyor. Bu şekilde çocuklar gereksiz eşyaların arasında kaybolup gitmiyor.

Renklerin etkisine inanın

Odanın bir duvarı, çocukların keyif alacağı veya ilgi alanını pekiştireceği bir yüzey ile kaplanabilir. Kalan duvarlar da bu yüzeye uygun bir renk ile boyanabilir. Renklerin yetişkinler üzerinde etkisi olduğu kadar çocuklar üzerinde de etkili olduğunu unutulmamalı. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise çocukların ihtiyaç duyacağı renkleri tercih etmenizden geçiyor.

Aydınlatma çok önemli yer tutuyor

Çocukların ferah bir ortamda zaman geçirebilmesinde doğru aydınlatmanın seçilmesi önemli yer tutuyor. Doğru aydınlatma çocukların sağlıklı uyku düzeninin oluşmasından göz sağlığına kadar bir çok konuda önemli yer tutuyor. Odadaki doğal ışık az ise eşya seçiminde açık tonları tercih etmek gerekiyor. Aydınlatma olarak abajur gibi ürünlerin yerine sabitlenen aydınlatma ve gece lambaları kullanılabiliyor.

Olmazsa olmaz tavan süslemesi

Renkli duvarlar ve renkli eşyalar ise çocuk odasını dekore ederken olmazsa olmazlar içerisinde yer alıyor. Sade bir duvar teması seçilecekse tavan süslemelerinin es geçilmemesi gerekiyor. Bu sayede ortama biraz daha karakter kazandırılmış oluyor. Çocukların vakit geçirdiği odaya da kendini ait hissetmesi sağlayan bu detay kendilerini mutlu ve huzurlu hissetmesine imkan tanıyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ