İnşaat Manşet

DBE Energy’nin güneş panelleri HT Solar’dan

Çin devletine ait tek panel üreticisi olan HT Solar ile anahtar teslim güneş enerji sistemleri alanında faaliyet gösteren DBE Energy, 2022 yılına dönük yeni bir iş birliği yaptı. İmzalanan çerçeve sözleşmesi kapsamında, DBE Enerji’nin 120 MWp’lık panel tedariki, HT Solar tarafından karşılanacak.

İstanbul Tuzla’daki fabrikasında yıllık 1200 MW güneş paneli üretim kapasitesine sahip olan HT Solar, sayıları her geçen gün artan güneş enerjisi projelerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Şirket, yenilenebilir enerji sektörünün önemli oyuncularından DBE Energy ile yeni bir iş birliğine imza attı. 9 Kasım’da imzalanan anlaşma kapsamında; DBE Energy’nin 2022 yılına dönük 120 MWp’lık güneş paneli tedarikini HT Solar üstlenecek.

Dünyada ve Türkiye’de önemli projelerin çözüm ortağı

HT Solar Yönetim Kurulu Başkanı Robin Xi ve DBE Energy Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taha Pınar tarafından 9 Kasım’da imzalanan anlaşma ile iki şirket arasındaki iş birliğinin hacmi 120 MW’ye ulaşmış oldu.

2016 yılından bu yana Türkiye’den dünyaya güneş paneli sevkiyatını 3 GW’a ulaştırarak hem Türkiye’de hem dünyada daha fazla projenin çözüm ortağı olmaya devam ettiklerini belirten HT Solar Satış ve Pazarlama Müdürü Emre Kulaç, “Güçlü finansal yapımız, kaliteli üretimimiz ve yüksek kapasitemizle giderek artan talebe uygun güneş panelleri üretmeyi sürdürüyoruz. Sektörün öncü oyuncusu olarak yenilenebilir enerji pazarında faaliyet gösteren firmaların çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz güçlü iş birliklerini artıracağız” diye konuştu.

Çin devletinin tek panel üreticisi

Çin devletine ait tek panel üreticisi olan HT Solar, hem Türkiye pazarına hem de yurt dışına güneş paneli tedarik ediyor. Hayata geçirdiği iş birlikleri ile yenilenebilir enerjinin gelişimine katkı sağlayan HT Solar’ın ana iştiraki olan HT-SAAE, uzun yıllardır uluslararası kabul görmüş bir üçüncü taraf kuruluşu olan Bloomberg New Energy Finance (BNEF)’in yayınladığı Tier-1 listesinde yer alıyor.

Türkiye’nin önde gelen EPC firmalarından DBE Energy, kurulduğu 2013 yılından bu yana 650 MW’tan fazla güneş enerji santralinin anahtar teslim kurulum ve projelendirme hizmeti veriyor. Dünyada yeni yatırım projeleri geliştirmeye devam eden DBE Energy, aynı zamanda İstanbul, Frankfurt ve Kiev merkez ofisleri, Konya Müdahale Bakım Merkezi ve Türkiye genelinde bulunan 12 adet şubesi ile 250 MW’tan fazla güneş enerji santrallerine bakım, onarım ve işletme hizmeti veriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ