İnşaat Manşet

Doğtaş Kelebek’ten 2021 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 93 büyüme

Doğtaş Kelebek 9 aylık dönemde bir önceki yılın aynı dönemine göre net karını 31 kat artırarak 50 milyon lira net kar elde etti.

Doğtaş Kelebek, konsolide net satışlarını yüzde 93 oranında artırarak 1 milyar 191 milyon liraya, FAVÖK rakamı ise yüzde 23 oranında artırarak 207 milyon liraya ulaştırdı. Doğtaş Kelebek Mobilya Grubu toplam mağaza sayısı 479’a ulaştı.

Doğtaş Kelebek Mobilya Grubu CEO’su İsmail Doğan, üçüncü çeyreğin memnuniyet veren rakamlarını değerlendirirken, yurtiçinde ve yurtdışında toplam mağaza sayılarının, geçen yılın aynı dönemine göre 101 yeni mağaza ile 479’a yükseldiğini açıkladı. Yılın 9 aylık döneminde net karın 31 kat arttığı ve 50 milyon lira net kar elde edildiğini beyan eden Doğan, “Doğtaş Kelebek Mobilya Grubu olarak, 2021 yılını, hedeflerimiz doğrultusunda kapatmak için emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz. Yılın son çeyreğinde, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi hedeflerin üzerinde bir rakam tutturmayı diliyoruz. Ayrıca bu dönemde, mobilya markalarımıza yaptığımız yatırımlar çerçevesinde, sürdürülebilir koleksiyonlar üreterek, çevreye de yarar sağlayacak ürünleri geliştirmeye ve bayi, mağaza ve fabrika yatırımlarımızla da güçlü büyümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ