İnşaat Manşet

Emlakjet JetSat, Ankara’da da evini satmak isteyenlerin hizmetinde

Emlakjet, ‘’acil nakit ihtiyacı olan ve evini satmak isteyen ev sahipleri” için ilk kez İstanbul’da sunduğu “JetSat Hızlı Konut Satma Hizmeti” çözümünü Ankara’da da hayata geçirdi. Evini kolayca ve güvenle satmak isteyen Ankaralılar artık Emlakjet JetSat hizmetine başvurarak beş günde evini satarak nakit ihtiyacını karşılayabilir. Emlakjet, Türkiye’de tek olan JetSat hizmeti ile gayrimenkul alanında inovasyona öncülük ederken, İstanbul’dan sonra Ankara’da da pandemiyle birlikte zorluk yaşayan gayrimenkul piyasasına hareketlilik getirdi.

Gayrimenkul dünyasının eğilimlerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çalışmalar yürüten Emlakjet.com, Mayıs 2020’de duyurduğu ve evlerini satmak isteyenlerin hayatını kolaylaştıracak “Emlakjet JetSat” çözümünü İstanbul’un ardından 2021 itibari ile Ankara’da da sunmaya başladı. Emlakjet Jetsat hizmeti ile Ankara’da bulunan evini satmak isteyen son kullanıcılar, Emlakjet web sitesinde bulunan Jetsat başvuru sayfasına ana sayfadan ulaşıp konut bilgilerini ilettikten sonra, Emlakjet 48 saat içinde teklifini sunuyor. Evini satmak isteyen son kullanıcı Emlakjet tarafından verilen teklifi kabul ettiği takdirde, evin satışı toplam 5 günde gerçekleşiyor. Emlakjet JetSat hizmetten sadece bireysel olarak evini satmak isteyenler değil, aynı zamanda Emlakjet’in binlerce emlak danışmanı da portföyleri için teklif alabiliyor. İlk duyurulduğu Mayıs 2020’den bu yana İstanbul’da binlerce son kullanıcı ve Emlakjet danışmanı JetSat’tan teklifi alırken, uygulama pandemi döneminde zorluk yaşayan gayrimenkul piyasası içinde bir nefes oldu.

JetSat ile kolay, hızlı ve güvenilir ev satışı

JetSat hizmetine emlakjet.com web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor. Acil olarak satışı yapılması istenen evin bilgilerinin JetSat üzerinden girilmesi durumunda gayrimenkulün bilgileri Emlakjet ekibine iletiliyor. JetSat tarafından talep edilen bilgilerin sisteme girişi tamamlandıktan sonra maksimum 48 saat içerisinde satış yapmak isteyen emlak ev sahibine teklif gönderiliyor. Satış yapmak isteyen ev sahibinin teklifi kabul etmesinin ardından JetSat ekibi evi ziyaret ediyor, bilgilerin doğruluğunu kontrol ederek rapor hazırlıyor. Sonraki süreçte SPK lisanslı bir Gayrimenkul Değerleme Uzmanı tarafından gayrimenkulün satışında herhangi bir engel olup olmadığı tespit edilmesi ve teklifin satışı gerçekleştirecek ev sahibi tarafından uygun görülmesi durumunda, satın alma işlemleri JetSat tarafından tamamlanıyor ve ödeme satışı gerçekleştiren ev sahibinin banka hesabına aynı gün içinde eft, havale ya da bloke çek yöntemi ile yapılıyor. Üstelik tüm işlemler sadece beş iş günü içerisinde tamamlanıyor.

JetSat hizmeti kapsamında teklif verilen evlerin; krediye uygun olması ve evin değeri 150.000 TL ve 1000.000 TL arasında olması gibi belli kriterlere uygun olması gerekiyor. Bu kriterlerin hepsine Emlakjet Jetsat sayfasından ulaşılabiliyor .

“İstanbul’da gayrimenkul piyasasına nefes olduk, şimdi sıra Ankara’da”

Sektöre yenilikler getirerek, sektörü geliştirmenin öncelikli hedefleri arasında yer aldığını belirten Emlakjet CEO’su Tolga İdikat, “JetSat hizmeti ile evini acil olarak nakde çevirmek isteyen kişilere çözüm sunarak piyasadaki nakit akışının hızlanmasını sağlamayı hedefliyoruz. Normal piyasada evlerin ortalama satış hızı yaklaşık 80 gün iken, mevcut koronavirüs günlerinde bu süre 180-200 günlere kadar çıktı. Emlakjet olarak JetSat hizmetimiz ile bu süreyi 5 güne indirdik. Bu hizmet ile uzun ve zorlu olan ev satma sürecini, “hızlı, kolay ve güvenli” bir hale dönüştürüyoruz. İlk olarak İstanbul’da 10 ay önce başladığımız JetSat hizmetimize bugüne kadar binlerce başvuru geldi. Öncülük ettiğimiz bir inovasyon olan JetSat hizmetimizle, pandemi döneminde zorluklar yaşayan gayrimenkul piyasasında ev alım satımını teşvik ederek İstanbul’da bir nefes olduk, şimdi sıra Ankara’da” dedi.

İdikat ayrıca, “Emlakjet JetSat hizmeti ile satın alacağımız evleri, premium emlak ofislerimiz vasıtası ile tekrar avantajlı fiyatlardan satıyoruz. Böylece hem ev alırken hem de satarken üye emlak ofislerimizin kazancına kazanç katmayı ve emlak ekosistemindeki işlem hacmini artırmayı hedefliyoruz. Buradan sonra üye ofisler portföy başına 8 bin TL ile 10 bin TL arasında komisyon kazanma şansı yakalıyor. Portföyün satışına tekrar aracı oldukları takdirde bu rakam iki katına çıkıyor. Jetsat ve benzeri ürünlerle son kullanıcılara ve müşterilerimize kazandıran çözümler sunarak gayrimenkul sektörünü geliştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Emlakjetle çalışan Premium üye ofisler JetSat’la portföyünü genişletirken, satışın yapıldığı aynı gün yasal limitlerdeki komisyon hakedişi ödeniyor. Emlakjet Premium ofisleri ayrıca müşterilerine alternatif bir gayrimenkul ürünü sunarak hizmet kalitelerini arttırıyor.

Emlakjet Premium Üyeleri de JetSat üzerinden portföylerini paylaşabiliyor

JetSat’ın kurumsal özelliği, emlak danışmanlarına hizmet verirken, Emlakjet Premium üyesi olan emlak danışmanları portföylerinde yer alan acil olarak satmak istedikleri portföyleri paylaşabiliyor. Emlakjet Premium üyesi emlak danışmanları, Emlakjet kurumsal panelindeki JetSat butonu üzerinden, talep edilen bilgileri doldurarak gönderim yaptıktan ve JetSat tarafından talep edilen bilgilerin sisteme girişi tamamlandıktan sonra maksimum 48 saat içerisinde teklif gönderiliyor. Teklifin kabul edilmesi durumunda JetSat ekibi portföyü ziyaret ediyor ve anlaşmanın sağlanarak satış işleminin gerçekleşmesi durumunda para aynı gün hesabına yatırılıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ