İnşaat Manşet

Gaboras’ın ilgi gören toplu mülk satışlarının ikinci etabı 25 Temmuz’da başlıyor

Gaboras’ın geçtiğimiz mart ayında ilk etabını başlattığı ihale piyasasındaki mülk satışları kısa sürede yoğun ilgi gördü. Gaboras, 25 Temmuz itibariyle de toplu mülk satışlarının ikinci etabını başlatıyor.

Geçtiğimiz mart ayında büyük ilgi gören ilk etabın ardından 25 Temmuz tarihinde başlayacak olan ikinci etap ihaleli mülk satışlarında; konut, işyeri, arsa ve depo gibi birçok gayrimenkul tipinde 170 adet gayrimenkulün yer alacağı toplam 178 milyon TL’lik değere ulaşan gayrimenkul satışı, www.gaboras.com.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Gayrimenkul ticaret platformu Gaboras’ın yürüttüğü ihaleler, online teklif alımı ile gerçekleştiriliyor ve tüm usulleri sağlayarak en yüksek teklifi veren yatırımcı ihaleyi kazanmış oluyor. GABORAS, ilgili mülklerin satışa hazırlanması, yer gösterilmesi ve mülkün tanıtılması gibi konularda her bölge ve şehirde taşınmaz ticareti yetki belgesi bulunan yetkili emlak danışmanlarından oluşan “GABORAS Aracılık” sistemini devreye sokarak işlemleri yürütüyor. GABORAS’ın sunduğu bu aracılık sistemi, hem emlak danışmanlarından gelen talepleri karşılıyor hem de kendisi üzerinden gelen taleplerin yönlendirmesini yaparak emlak danışmanlarının ticari kapasitelerini geliştiriyor.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Gaboras CEO’su Dinçer Gökçe, “İlk etabını geçtiğimiz mart ayı içinde gerçekleştirdiğimiz ihale piyasası satışlarında kısa sürede büyük ivme yakaladık. Bu süreçte yatırımcılar GABORAS’ın sunduğu hızlı, kolay ve güvenli işlem süreci sayesinde güvenle gayrimenkul alım işlemlerini gerçekleştirdiler. 25 Temmuz’da başlatacağımız ikinci etap gayrimenkul satışlarında da aynı ilgiyi göreceğimize eminiz. GABORAS sektöre kazandırmış olduğu bu uçtan uca alım-satım platformuyla yatırımcılara rahat bir nefes aldırdı. Özellikle son dönemde hem gerçek değerinde satış hem de satış sürecinde yaşanan sorunlar nedeniyle gayrimenkul sahibi olmak isteyen birçok vatandaşımız huzursuzdu. GABORAS olarak alım-satım sürecinde sağladığımız web tapu, kimlik doğrulama, güvenli hesap ve tüm süreci yakından takip ettiğimiz GABORAS Aracılarımızla Türkiye’de gayrimenkul yatırımlarının güvenli adresi olarak konumlanıyoruz. Şimdiden ihale piyasamızda mülk sahibi olan herkese hayırlı olsun” dedi.

Online ihalede ‘daha çok yatırımcı, daha hızlı işlem’ fırsatı

Dijital gayrimenkul alım satım piyasasına ilk kez ‘360 derece’ hizmet veren Gaboras Gayrimenkul Ticaret Platformu’nun son dönemde oldukça dikkat çeken bir ürünü olan ‘online ihale piyasası’, yatırımcılara hızlı, kolay ve güvenli bir dijital ticaret deneyimi sunmasıyla dikkatleri çekti. Online ihale piyasasının gördüğü yatırımcı ilgisinden duydukları memnuniyeti dile getiren GABORAS CEO’su Dinçer Gökçe, “Gayrimenkullerin online ihale usulü ile satışa çıkarılması hem yatırımcılar hem de organizasyonların hızlılığı bakımından kolaylık sağlıyor. Böylece GABORAS’ın online ihale piyasasında gayrimenkullere daha fazla yatırımcı, dolayısıyla daha fazla katılımla mümkün olabilen en yüksek değerle talep toplayabilme imkânı kazanılıyor. Gayrimenkulleri açık arttırma usulüyle satışa çıkarmamız sayesinde de mülklerin gerçek değerinde satılmasını sağlamış oluyoruz” diye konuştu.

Online ihale piyasasının ihale düzenleyen kuruluşlara ve yatırımcılara sağladığı diğer avantajları aktaran Gökçe, “Kimlik doğrulama ile yatırımcılar, teklif ve satışların gerçekliğini ve şeffaflığı sağlarken ihaleleri www.gaboras.com.tr adresi üzerinden takip ederek 7/24 ihaleye katılma fırsatı ile hızlı işlem yürütme imkânı elde ediyor. GABORAS aracıları olan emlak danışmanları geniş bir pazarlama ağı sunarken, taraflar online süreç takibi, ihale zamanlamasını belirleme, cayma bedeli sistemi ve mesaj yoluyla bilgilendirme gibi avantajlarla da süreci yönetme kolaylığına kavuşuyor. Talepleri, para transferlerini ve takasları uçtan uca mali ve hukuki güvencelerle koruduğumuz platformumuzda ihalelerin güvenilirliğini de sistem içerisinde kurduğumuz birçok bankacılık ve güvenlik altyapısıyla sağlıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

İşte adım adım online ihaleye katılma süreci

1. İhaleye teklif vermek için yatırımcılar, öncelikle www.gaboras.com.tr adresi üzerinden kullanıcı hesabı oluşturacak.

2. Yatırımcılar ana sayfa veya piyasa sayfasından ilgilendikleri herhangi bir ihaledeki ilana tıklayıp ilgili sayfayı açacak, ardından ‘teklif ver’ butonuna tıklayarak teklifini verecek.

3. Bu süreçte kimlik doğrulamasıyla güvenliği sağlamak için yatırımcıdan TC ve IBAN numaralarını girmesi istenecek. Yatırımcı SMS ile gelen onay kodunu siteye girerek bilgilerini doğrulayacak. Ödeme yaparken kullanıcı hesabı dışında bir başkası adına girilen TC, IBAN ve Banka bilgileri gibi bilgiler otomatik olarak geçersiz sayılacak.

4. Doğrulanan bilgiler çerçevesinde yatırımcı ister kredi kartı ister EFT ödeme sistemiyle ihaleye katılma bedelini (ciddiyet bedelini) ödeyecek. Ödeme onayı için ise önce piyasa uzmanlarının onaylamasını bekleyecek olan yatırımcı, ilgili onay geldiğinde e-posta ve SMS ile bildirim alacak ve linke tıklayıp teklifini verebilecek.

5. Teklif verildikten sonra daha yüksek bir teklif verildiğinde diğer katılımcılara da yine e-posta ve SMS ile bilgilendirme sağlanacak. Aynı zamanda ihale kapandıktan sonra da tüm katılımcılara bilgilendirme yapılacak.

6. Tüm usulleri sağlayan ve en yüksek teklifi veren kişi ihaleyi kazanmış olacak. 3 gün sonunda en yüksek teklifi veren ve ihaleyi kazanan kişinin bilgilerinin doğruluğu piyasa uzmanları tarafından kontrol edilecek. Tüm bilgiler teyit edilince kazanan kişi e-posta-SMS yoluyla bilgilendirilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ