İnşaat Manşet

Gücünü güneşten alan Philips Solar Türkiye’de

Signify, Philips Solar ürün ailesi ile sürdürülebilir ve verimli aydınlatma çözümlerini güçlendiriyor.

Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine alan Signify, enerji verimliliği sağlayan çevre dostu dış mekan aydınlatmalarını Philips markasıyla Türkiye pazarına sundu. Dünya’da ve Türkiye’de ortalama enerji maliyetlerinin artması enerji verimliliği arayışlarını beraberinde getirirken; Philips solar ürünleri hem bütçe dostu çevreci aydınlatma arayışındaki bireylere, hem de sürdürülebilirlik hedefli kurum ve şirketlere sesleniyor.

Pazardaki en yüksek verimi sağlamayı hedefliyor

Yenilikçi güneş aydınlatması sağlayan ve kolay kuruluma sahip Philips solar ürünleri; güneş ışıkları, güneş panelleri ve güneş pili alt sistemlerini içeriyor. Gün boyunca güneş ışığı depolayan hibrit teknoloji ürünü Philips solar, güneş almasa dahi üç gece boyunca aydınlatma sağlayabiliyor. Hibrit teknoloji, güneş enerjisi potansiyelinin coğrafi olarak radikal bir şekilde çoğaltılmasına olanak tanıyor. Solar ürünler sıklıkla endüstriyel aydınlatma çözümlerinde, sokak aydınlatmalarında, son kullanıcıya uygun yazlık bölgeler ve kamp alanları gibi dış mekanlarda kullanılıyor.

Philips’in dış mekan aydınlatma armatürü ailesinde konumlanan solar ürünleri, “Maximum Power Point Tracker (MPPT)” teknolojisi sayesinde kısa sürede pil şarjı ve daha yüksek güç depolama imkanı sağlıyor. Bu özelliği sayesinde kısa kış günlerinde, az güneş alan bölgelerde dahi yüksek oranda verim almaya olanak tanırken ürünlerin kullanım ömrünü anlamlı bir oranda uzatıyor. Philips solar ürünleri pazardaki en yüksek verimi sağlamayı hedefliyor.

Enerji verimliliği için eşsiz bir fırsat

Sürdürülebilirlik temelinde ürünler geliştirdiklerini belirten Signify Türkiye Genel Müdürü Saner Kırık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yenilenebilir enerji kaynağı olarak sınıflandırılan güneş enerjisinden yararlanma konusunda en önemli unsur, ülkenin coğrafi konumu ve yıl boyu güneş ışığı alma potansiyelidir. Türkiye bu konuda çok şanslı bir ülke. Özellikle Avrupa ve diğer dünya ülkeleri ile kıyaslandığında Türkiye’nin güneş enerjisinden yararlanma konusunda oldukça avantajlı bir konuma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Signify olarak, tamamen güneş enerjisiyle çalışan, enerji verimliliği sağlayan ve en önemlisi çevre dostu olan Philips Solar Aydınlatma ürünlerimizi pazara sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Doğal kaynak tüketiminde hızlı kentleşmenin oynadığı role de değinen Saner Kırık, bugün toplam tüketilen enerjinin üçte ikisinin şehirlerde kullanıldığına dikkat çekerek sözlerini şöyle tamamladı: “Tüketilen toplam enerji miktarının yarısından fazlası şehirlerde kullanılıyor. Bu da global karbon emisyonunun %70’ine denk geliyor. Şehirlerde yaşanan bu çevresel etkinin azalmasında hiç kuşkusuz solar aydınlatma çözümlerinin sınırsız bir enerji kaynağı olarak kullanımı ve hibrit teknolojisi rol oynayacaktır.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ