İnşaat Manşet

Hayata tasarım katan yenilikler Zuchex’te

Dünya ev ve mutfak eşyaları endüstrisinin hayata tasarım katan koleksiyonlarına, yeni trendlerine ve inovatif ürünlerine ev sahipliği yapacak olan Zuchex, alanında 2022’nin en büyük küresel fuarı olacak. Tarsus Turkey tarafından #buradaolmalısınız sloganıyla Eylül ayında 32.’si düzenlenecek organizasyon, aralarında Türkiye’nin sektör liderleri ile dünya markalarının da olduğu 650 katılımcı firmayı, yurt içi ve yurt dışından 37 bin satın almacıyla buluşturmaya hazırlanıyor. 2021’de yurt dışı satışlarını 6 milyar doların üzerine çıkaran, 2022’yi ise 7 milyar doların üzerinde ihracatla kapatmayı hedefleyen Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörü de bu uluslararası organizasyonda yeni ticaret fırsatları, alternatif satış kanalları ve farklı pazarlara açılma şansı bulacak.

Küresel ev ve mutfak eşyaları sektörünün dünya çapındaki sayılı fuarlarından birisi olan Zuchex, 15-18 Eylül tarihlerinde 32. kez kapılarını açacak. Toplam 100 bin metrekare alanda gerçekleşecek organizasyon, katılımcı ve ziyaretçilerine eşsiz ticaret fırsatları sunmaya hazırlanıyor. Son buluşmada 142 ülkeden profesyonel ziyaretçi ağırlarken, yurt dışı satın almacı sayısını da yüzde 35 arttıran Zuchex, Eylül ayındaki fuarda da başarısını üzerine koyarak sürdürmeyi hedefliyor.

Önde gelen markaların ve tasarımcıların, sektörün önemli oyuncularıyla yine Zuchex’te buluşacağını söyleyen Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Katılımcı ve ziyaretçi tarafında oldukça yüksek bir memnuniyet oranına ulaştık. Katılımcılarımızın yüzde 95’i, ziyaretçilerimizin ise yüzde 99’u son fuardan memnun ayrıldı. Zuchex 2022’de de bu ivmeyi sürdürmek istiyoruz” dedi.

“Zuchex’in sahip olduğu global güç, tedarik zinciri çözümleri arayan satın almacılar için bir çok fırsat barındırıyor”

Sahip olduğu üretim gücüyle, uygun maliyetlerle sunduğu satın alma fırsatlarıyla, lojistik avantajlarıyla ve Doğu ile Batı arasındaki ticaret köprüsü konumuyla Türkiye’nin, dünya tedarik zincirinde en önemli adreslerinden birisi haline geldiğini söyleyen Aytemur, Zuchex 2022’nin tedarik çözümleri arayışındaki tüm satın almacıları için eşsiz fırsatlar sunacağını belirtti. Aytemur açıklamasında; “Fuar katılımcılarımız arasında dünya lideri firmalar bulunuyor. Ve bu markalar, en önemli koleksiyonlarının lansmanını Zuchex’te yapmaya hazırlanıyor. Dolayısıyla tüm dünyadan başta zincir perakendeciler olmak üzere büyük satın almacıları da fuarı dört gözle bekliyor” dedi.

Son fuarı rekorlarla kapatan Zuchex, 2022’de de yeni rekorlar peşinde

Zuchex’in son buluşmasına çoğunluğu üretici 650’den fazla marka katılırken, 11 salonda birden düzenlenen fuar, 142 ülkeden toplam 36 bin 332 satın almacıya ev sahipliği yaptı. Yurt dışından gelen ziyaretçi sayısını bir önceki buluşmaya göre tam yüzde 35 arttıran organizasyonu toplam 6 bin 894 yurt dışı satın almacı ziyaret etti. En başarılı Zuchex’i geride bırakan Tarsus Turkey, Eylül ayındaki 32. fuarda hem katılımcı ve ziyaretçi sayılarında hem de yurt dışından yabancı satın almacı oranında yeni rekorlar kırmayı hedefliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ