İnşaat Manşet

HİDROMEK, bir kez daha en büyük sanayi kuruluşları arasında

Dünyanın en büyük iş makinesi üreticileri arasında yer alan HİDROMEK, bu yıl Türkiye’nin ve Ege’nin en büyük sanayi kuruluşlarını açıklayan listelerde geçen yıla göre üst sıralara tırmandı.

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ (İSO 500) 2020 araştırması şirketlerin bir önceki yıla ait üretimden satışlar verilerine dayanarak hazırlanıyor. Firmalar aynı zamanda, brüt katma değer, öz kaynak ve ihracat gibi kriterlere göre de sıralanıyor. HİDROMEK, ISO 500 2020 araştırmasında özel sektör şirketleri arasında bir önceki yıla göre 39 sıra yükselerek 148’inci oldu. Yine özel sektör şirketleri arasında öz kaynak sıralamasında 20’nci sırada yer alan HİDROMEK, ihracat sıralamasında ise 114’üncü oldu.

HİDROMEK Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından üretimden satışlar kriterine göre hazırlanan 100 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi’nde geçen yıla göre 12 basamak yükselerek 30’uncu sırada yer aldı.

HİDROMEK Üretim Üssü’nün inşası sürüyor

HİDROMEK, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland, Çonburi’de yer alan altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretiyor. Ankara Sanayi Odası 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde 1400 dönümü aşkın sanayi parseli üzerinde HİDROMEK Üretim Üssü’nün inşasına devam eden HİDROMEK, burada ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor. Aynı alanda ekskavatör üretim fabrikasının inşası devam ediyor.

Altı kıtada 100’den fazla ülkede makineleri çalışıyor

Bugün altı kıtada 100’ün üzerinde ülkede iş makineleri çalışan HİDROMEK’in kuruluşundan bu yana satışını gerçekleştirdiği iş makinelerinin sayısı 50 bini geçti. Yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK Construction Equipment Thailand (HCE) ve Japonya’da HİDROMEK JAPON ile yürüten HİDROMEK, yurt dışında 80’den fazla ülkedeki yetkili bayisi ve 100’ün üzerinde satış ve servis noktası ile hizmet veriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ