İnşaat Manşet

Kale Kilit dünyada ilk olan Alarmlı Silindir ile kötü niyetli girişimleri kapıda durduruyor

Yaz aylarının gelmesiyle seyahat planları artıyor ve bu dönemlerde olası hırsızlık tehlikesi hemen herkesi endişelendiriyor. Bu noktada tüketicilerin değişen güvenlik beklentilerine cevap vermek amacıyla son teknolojiyi köklü tecrübesiyle harmanlayan Kale Kilit, inovatif ürünleriyle endişelere son veriyor. Hayatın her noktasında üst düzey koruma sağlamaya odaklanan Kale Kilit’in dünyada bir ilke imza atarak geliştirdiği Alarmlı Silindir, 100 desibellik alarmıyla çevreyi uyararak kötü niyetli girişimleri eve giremeden kapıda durduruyor.

Yaz aylarında sıklaşan seyahatler ve boşalan evler nedeniyle kötü niyetli girişimler artıyor ve bu durum birçok kişinin gözünün arkada kalmasına sebep oluyor. Bu dönemlerde kapı kilitlerinin sağlamlığı ve güvenilirliği ise büyük önem kazanıyor. Hem ev hem de iş yerleri için hayata geçirdiği çözümleriyle güvenliği maksimum seviyeye çıkaran Kale Kilit, bu noktada dünyada bir ilke imza atarak geliştirdiği Kale Alarmlı Silindir ürünüyle kötü niyetli kişilerin izinsiz girişlerini kapıda durdurmayı başarıyor.

100 desibellik alarmıyla çevreyi uyarıyor

Kale Kilit’in Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim merkezlerinden Çerkezköy fabrikasında geliştirilen Alarmlı Silindir, zorlandığında tuzak kısmından kırılarak alarm devresini aktif hale getiriyor. İki aşamalı tuzaklı silindir teknolojisi sayesinde zorlama anında tuzak bölümünün kırılarak silindire ulaşımı engelleyen Alarmlı Silindir, aynı zamanda 100 desibellik alarmıyla çevreyi uyararak kötü niyetli girişimler için caydırıcı oluyor. Bu sayede yabancıların yaşam alanlarına girmesi önlendiği gibi evde yaşayanların fiziksel ve psikolojik bir zarara uğraması da engelleniyor. Öte yandan silindir yalnızca tuzak kısmından kırıldığı için kilit kullanılabilir halde oluyor ve mülk sahipleri silindiri değiştirene kadar evlerine ya da ofislerine anahtarlarıyla girebiliyor.

“İyi Tasarım” ödüllü teknoloji

Yaşam alanlarının güvenliğini maksimum seviyeye çıkaran Kale Alarmlı Silindir’in içerisinde alarmın çalmasını sağlayan biri yedek olmak üzere iki pil bulunuyor ve pil bittiğinde yenisiyle değiştirilerek ürün kullanılmaya devam ediliyor. Başka herhangi bir alarm sistemine ihtiyaç duymadan çalışan Alarmlı Silindir, bu sayede tüm mekanlarda kullanılabiliyor. Türkiye’de standart silindir kullanılan her kapı ve kilit ile uyumlu olan ürün, anahtarcıdan ya da yapı marketlerden alınarak kolayca monte edilebiliyor. Design Türkiye tarafından “İyi Tasarım” ödülüne layık görülen Alarmlı Silindir, Kale Kilit’in Türk mühendis kadrosu tarafından yüzde 100 yerli bilgi ve teknoloji kullanılarak geliştirilmesi ve dünyada ilk olmasıyla da ön plana çıkıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ