İnşaat Manşet

KMO’dan meme kanseri farkındalık eğitimi

Akıllı ulaşım sistemlerinin Türkiye’deki öncülerinden Kuzey Marmara Otoyolu (KMO), toplumsal ve sosyal konulardaki özel proje ve etkinliklerine devam ediyor.

“Meme Kanserine Dur” diyebilmek için yürüttüğü farkındalık çalışmalarını ay boyu sürdürecek olan KMO, Haydarpaşa Numune Hastanesi Radyodiagnostik Uzmanı Dr. Sibel Aydın Aksu’nun katılımı ile ana kontrol merkezinde tüm çalışanlarına yönelik bir seminer verdi. Kadın çalışanların yoğun ilgi gösterdiği seminerde Uzm. Dr. Aksu, ‘Meme kanseri nedir?, Dünyada ve ülkemizde ne sıklıkla görülmektedir?, Nasıl tespit edilir? Ve Tedavi yöntemleri nelerdir? Erken teşhis neden önemlidir?’ konularında bilgi paylaşımında bulundu.

Yürüttükleri sosyal sorumluluk çalışmaları ile geleceğe sağlıklı ve bilinçli nesiller bırakmak için farkındalık yaratmayı amaçladıklarından bahseden Kuzey Marmara Otoyolu Genel Müdürü Aynur Uluğtekin, “Kadınlarda en sık görülen sağlık sorunu olarak karşımıza çıkan meme kanseri konusunda, Ekim ayı boyunca yürütülen farkındalık çalışmalarına KMO olarak bizler de katkı sunmak istedik. Bu hastalık sadece kadınları değil, son yıllarda erkekleri de etkilemektedir. Meme kanserine ve erken teşhisin önemine dikkat çekerken sadece kadınlarda değil, toplumda ve ailede farkındalık oluşturmak önem arz etmektedir” dedi.

KMO ayrıca Ekim ayı boyunca Avrupa ve Anadolu yakasını kapsayan 435 kilometrelik hat boyunca, belli lokasyonlarda meme kanserine dikkat çekecek bilgilendirme mesajları ile sürücülerde de farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ