İnşaat Manşet

Koçtaş’tan yaşam alanlarını ısıtırken tasarruf etmek isteyenlere ipuçları

Koçtaş, havaların soğumaya başladığı bu günlerde evlerini en tasarruflu şekilde ısıtmak isteyenlere ipuçları sunuyor. Tasarruf ettiren en iyi ısınma çözümleri için Yaşayan Evler BLOG, ihtiyaç duyulan tüm ürünler için ise Koçtaş mağazaları, koctas.com.tr ve Koçtaş mobil uygulaması ziyaret edilebilir.

Koçtaş, soğuk havalarda evlerinde sıcacık bir atmosferin keyfini doyasıya çıkarmak isteyenler için en tasarruflu çözüm önerilerini bir arada sunuyor.

Koçtaş uzmanları yaydıkları ısı sayesinde evleri sıcak tutan radyatörlerin maksimum performans göstermeleri için düzenli olarak kontrol edilmesini öneriyor. Bunun için öncelikle kombiyi açtıktan sonra yeterli hava var ise peteklerin alt kısmının sıcak üst kısmının ise soğuk olması gerekiyor. Tam tersi ise kombi kapalı olacak şekilde radyatörün havası alınarak sorunsuz çalışması sağlanabilir. Radyatörlerin havasının alınması ve iç temizliğinin yapılmasının yanı sıra ızgaralarında biriken tozların temizlenmesi de sıcak havanın iletilmesine yardımcı oluyor.

Radyatörlerin sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olduktan sonra ısının etkisini arttırmak için önünde bunun mobilyalar çekilebilir, arkasında bulunan duvarın ısıyı çekmesini engellemek için ise peteğin hemen arkasına bir alüminyum fon konulabilir. Alüminyum fon yerine radyatör arkalığı olarak kullanabilecek ısı yalıtım ürünleri de tercih edilebilir.

Koçtaş uzmanları evlerde sıcak havayı korumak ve enerji tasarrufu sağlamak için ısı izolasyon çözümleri ve gerekli durumlarda kapı-pencere bandı kullanılmasını da tavsiye ediyor. Evlerin açık zeminlerini halı ya da kilim yardımıyla kapatmak da ısının evde kalmasına yardımcı oluyor. Özellikle hava derecesinin çok daha düşük sıcaklıklarda olduğu akşam saatlerinde kalın perdeler yardımıyla soğuğun eve daha az girmesi sağlanabilir.

Sıcacık evlerinde kışın tadını çıkarmak isteyenler tüm çözüm önerileri için Yaşayan Evler BLOG’u, tüm ihtiyaçlarını en tasarruflu şekilde karşılamak için ise Koçtaş mağazaları, koctas.com.tr ve Koçtaş mobil uygulamasını ziyaret edebilir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ