İnşaat Manşet

Konya’da kurulan Türk firma globalleşme yolunda ilerliyor

1986 yılında Konya’da kurulan ve kurulduğu günden bu yana HVAC sektöründe endüstriyel tesislerin toz, gaz ve duman problemlerine yönelik çözümler geliştiren Bomaksan, tasarımdan üretime kadar tüm süreçleri yöneterek geliştirdiği ürünleri ile bugün, 19 ülkeye hizmet veriyor. Pandemi dönemindeki ihtiyaçlar doğrultusunda istihdamını yüzde 35 artırarak Ar-Ge çalışmalarını hızlandıran Bomaksan, ürettiği yerli temiz hava dolabını kısa sürede 10 ülkeye ihraç ederek bir Türk firması olarak globalleşme yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Isıtma, soğutma ve iklimlendirme (HVAC) sektöründe tesisat mühendisliği alanında sistem tasarımından uygulamaya, satış sonrası servisten bakım hizmetlerine kadar tüm süreçleri kapsayan çözümler sunan Bomaksan; endüstriyel havalandırma, gaz arıtımı ve filtrasyon cihazları üretimi ile endüstriyel tesislerin hava temizliğini sağlıyor.

Geliştirdiği ürünler ile 19 ülkenin ihtiyaçlarına yanıt veren Bomaksan, Covid-19 salgını ile kapalı alanlarda oluşan temiz hava ihtiyacını karşılamak için geliştirdiği temiz hava dolabı ile Almanya ve Libya başta olmak üzere 10 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat kapsamında global arenadaki rolünü artırmaya devam ediyor. Yurt dışından aldığı yoğun talep doğrultusunda istihdamını yüzde 35 artırarak büyük bir ekiple faaliyetlerine devam eden Bomaksan, kısıtlamaların kaldırılması ile artan temiz hava dolabı ihtiyacı doğrultusunda çok daha fazla ülkeye ulaşmayı hedefliyor.

“Çok daha fazla ülkeye yerli ürünlerimizi ulaştırmayı planlıyoruz”

Slovenia, Libya, Moldova, Almanya, Belçika, İsrail, Polonya, Portekiz, İtalya, İngiltere olmak üzere toplam 10 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Bora Boysan, Temiz hava dolabı ile 2020 yılı ciromuzun yüzde 50’sinden fazlasını ihracat kaynaklı oldu. 2021 yılında ihracatımızı 2 katına çıkarmayı hedefliyoruz. İstihdamımızı yüzde 35 oranında artırdık. Ekip olarak giderek daha da büyüdüğümüz bu süreçte, çok daha fazla ülkeye yerli ürünlerimizi ulaştırmayı planlıyoruz. Aldığımız yoğun talep doğrultusunda istihdam artışımıza devam ediyoruz. Bu doğrultuda ekibimizde 2021’de de yüzde 35’lik büyümeye gideceğiz. Global arenada bir Türk firması olarak onlarca ülkenin ihtiyaçlarına yanıt vermekten son derece gurur duyuyoruz ” dedi.

Bomaksan ürünleri 19 ülkenin havasını temizliyor

Solunan havanın düşünülenden çok daha fazla öneme sahip olduğuna inandıklarını ifade eden Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, “Bomaksan olarak ana faaliyet alanımız, hava kirliliğini azaltmaya yönelik sistemler ve çözümler geliştirmek. Kendimizi tamamen hava temizlemeye ve daha yaşanabilir bir dünya oluşturmaya adadık. Tüm faaliyetlerimizi ve stratejilerimizi de bu doğrultuda geliştiriyoruz. Ülkemizde, endüstriyel toz toplama ve filtrasyonu alanında en geniş ürün gamına sahip firmayız. Ürünlerimizi Sırbistan, Azerbaycan, Macaristan, İsrail, Çekya, Slovenya, Estonya, Azerbeycan, Kenya, Gürcistan, Fas, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Pakistan, Güney Kore, Kanada, Avusturya ve Almanya olmak üzere toplam 19 ülkeye ihraç ediyoruz” dedi.

“Kapalı ortamların havasını temizleyen temiz hava dolapları geliştirdik”

Pandemi döneminde hem dış hava kirliliği hem iç ortam hava kirliliği konularında bir çok uzman önemli uyarılarda bulunduğuna işaret eden Bora Boysan, “Covid-19 salgını öncesinde, endüstriyel ortamlar için hava temizleme kulelerimizin Ar-Ge çalışmalarına devam ediyorduk. Çalışmalarımızda önemli bir yol aldığımız sırada pandemi başladı. Bomaksan olarak insanlara nasıl yardım edebiliriz, nasıl bir faydamız olabilir diye düşünmeye başladık. Endüstriyel hava temizliği konusunda sahip olduğumuz 35 yıllık deneyimi, iç ortam hava kalitesini arttıracak çalışmalarda kullanarak BOA AIR markasını yarattık ve BOA AIR markası ile özellikle insan yoğunluğunun yüksek olduğu kapalı ortamların havasını temizleyen Temiz Hava Dolapları geliştirdik” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ