İnşaat Manşet

KTSM, İSTKA desteğiyle Yenişim Projesi’ni tamamladı

‘İyi Bak Dünyana’ Hareketinin öncüsü olan ve dünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağını her fırsatta vurgulayan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle hayata geçirdiği “YENİŞİM: Yaratıcı Endüstrilerde İş Modeli Geliştirme Projesi”ni tamamladı.

Dünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağına inanan ve bu vizyonla sürdürülebilir yatırımlara imza atan Kale Grubu, disiplinlerarası paylaşımlara imkân veren üretim ve buluşma platformu olan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nde (KTSM), cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğini ikinci kez alan KTSM, 2022 yılında da sürdürülebilir yaşam odaklı birçok projeye ve etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Kasım 2021 yılında başlayan YENİŞİM: Yaratıcı Endüstrilerde İş Modeli Geliştirme Projesi kapsamında; İstanbul’da yaratıcı endüstriler ekosisteminin iş modeli üretme kapasitesi geliştirilerek eğitim-atölye-kuluçka modeliyle sektörün ilerlemesine katkıda bulunuldu.

Program kapsamında KTSM’de;

Yaratıcı Endüstrilerde Yeni Meslekler ve İş Modelleri: İstanbul özelinde bir Araştırma başlıklı araştırma çalışması ve dijital rapor,
Yaratıcı Endüstrilerde İş Modeli Geliştirme Projesi Eğitimler ve Atölyeler,
Kuluçka Programıyla 2 projeye destek,
8 adet KaleTALKS etkinliği,
Konuk Sanatçı Programı
In Transit Arada Sergisi
Kütüphanenin, arama motoru ve Topluluk araçları modüllerinin geliştirilmesi ve entegrasyonu,
Uluslararası yaratıcı sektörler yayın veri tabanlarına erişim,
Entegre kütüphane üyelik sisteminin kurulması

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ