İnşaat Manşet

Mega Yalıtım’dan Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kulübü’ne destek

Bu yıl 21’incisi gerçekleşen “Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kongresi” 21-23 Ekim 2022 tarihlerinde Anadolu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümleri’nin ev sahipliğinde yapıldı. MEGA gerçekleşen kongrede, Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kulübü’nün destekçisi oldu.

İlki 1998 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde gerçekleştirilen kongrenin bu yılki teması ‘’Cumhuriyetin 100’üncü Yılı Eşiğinde Çalışma İlişkileri’’ oldu. Bu başlık altında düzenlenen kongrenin açılış konuşmasını Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Dağdemir yaptı.

İki gün süren kongrede; işsizlik sigortası politika önerilerinden, 100’üncü yılda işçilerle ilgili sigorta mevduatının gelişimi konusuna, simülatif emek ve üretüketici kadın kimliğinin inşasından ILO’nun 190 sayılı şiddet ve taciz sözleşmesinin kabulü süreçlerine, stajyerlik, finansman, yeterlilik, covid sonrası çalışma modelleri, yoksulluk ve zorunlu olarak değişen tüketici davranışları gibi birçok konu başlıkları gündeme getirildi.

MARMARA ÇEKO’DAN MEGA’YA DESTEK TEŞEKKÜRÜ

İstanbul Marmara Üniversitesi ÇEKO Kulübü’nün kongre desteğini Türkiye’nin önde gelen yalıtım çözümleri üreticisi MEGA Insulation Solutions / MEGA Yalıtım Çözümleri firması üstlendi. MEGA’ya desteklerinden dolayı teşekkür eden Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Kulübü (Marmara ÇEKO) üyeleri bu yıl düzenlenen kongre ile ilgili ‘’Bu yıl Cumhuriyetin 100. yılı temalı kongre kapsamında Türkiye’nin çalışma hayatının dünü, bugünü ve geleceği harmanlanarak birçok içerik oluşturuldu. Amacımız bu bilgilendirici içerikleri geniş bir tabana yaymak. Kulübümüz 1998’den bu yana her yıl düzenlenen bu kongreyi oldukça önemsiyor. Hedef kitlemiz adı üstünde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünün öğrencilerinin tamamı ve bölümle ilgili olan herkes. Türkiye’de çalışma ekonomisi, çalışma psikolojisi, çalışma sosyolojisi, endüstri ilişkileri ve sosyal politikalar konusunda ilgili herkesi aydınlatmak için çalışıyoruz. Bu konuda bilgi ve deneyim sahibi olmanın ileriye dönük sağlayacağı katkının farkındayız’’ diyerek konu hakkında görüşlerini paylaştılar.

‘’HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ EĞİTİMLE İLGİLİ ÇALIŞMALARDA DA GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ’’

Sosyal sorumluluk kapsamındaki bu tür çalışmalara çok kıymet verdiklerini söyleyen MEGA Yalıtım Çözümleri Genel Müdürü Selçuk Vanlı, ‘’Bizim gibi Türkiye ekonomisine katma değer sağlayan firmaların eğitimin her alanında yapılan çalışmalara destek olmasının gerekliliğine inanıyorum. Bu nedenle, bizler MEGA olarak elimizden gelen desteği eğitime vermeye hazırız. Ülkemiz adına hayata geçirilen bu tarz çalışmaların destekçisi olmaktan mutluluk duyuyoruz. Yarınlarımız için, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği için, ülkemizin refahı için eğitimin her alanında yapılan ve yapılacak olan çalışmaları çok değerli buluyoruz. Bugün bizler onların, yarın onlar gelecek nesillerin elinden tutacaklar’’ dedi.

23 Ekim Pazar günü tamamlanan kongre Odunpazarı’nda yapılan sosyal programla bitti. Kongreye yerli ve yabancı birçok üniversitenin ilgili bölümleri katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ