İnşaat Manşet

Niğbaş’tan Niğde’ye AVM yatırımı

Işıklar Holding şirketlerinden Niğbaş, kayıtlı sermaye tavanı içerisinde bedelli sermaye artırımına gidildiğini duyurdu. Söz konusu sermaye artımı ile birlikte Niğde’ye AVM yatırımı planlanıyor. Yatırımın faaliyete geçmesi ile birlikte Niğbaş’a yıllık 1,8 milyon Euro seviyelerinde düzenli bir net gelir sağlanacak. AVM bünyesinde kiralanacak mekanlarda ise yaklaşık 1000 kişiye istihdam olanağı doğacak.

50 yılı aşkın süredir Türk sanayinde öncü roller üstlenen Işıklar Holding, şirketlerinden Niğbaş için kayıtlı sermaye tavanı içerisinde bedelli sermaye artırımına gidilmesi kararı aldı. Yapılması planlanan 146 milyon TL tutarındaki sermaye artışı ile elde edilecek fondan sermaye artırımı işlemleri ile ilgili yaklaşık 530 bin TL giderlerin düşülmesi sonrasında elde edilecek 145 milyon 470 bin TL nakit girişinin tamamının AVM yapımında kullanılacağına dikkat çekildi.

Niğde’de ticari aktiviteler Bankalar Caddesi’nde yoğunlaşırken cadde, yaklaşık 25 bin civarındaki üniversite gençliği başta olmak üzere toplumun çeşitli kesimlerinin uğrak adresi konumunda bulunuyor. İl genelinde alışveriş kültürü ise şehir merkezi içerisinde yer alan pasaj-mağaza şeklinde gerçekleşiyor. Yapılacak nitelikli ve kapsamlı bir AVM’nin Niğde ve çevresini yeni çekim merkezi yapacağı düşünülüyor.

Yıllık 1,8 milyon Euro seviyelerinde düzenli net gelir

Yatırımın bölgede ilk olacağı, bölgenin ticari ve sosyal hayatında önemli bir boşluğu dolduracağı da kabul ediliyor. Projeden beklenen gelirlerin realize olması ve yatırımın faaliyete geçmesi ile birlikte Niğbaş’a yıllık 1,8 milyon Euro seviyelerinde düzenli bir net gelir sağlayacak. Niğbaş’ın mali yapısı üzerinde olumlu katkıları olacak. Bununla birlikte AVM bünyesinde kiralanacak mekanlarda da tahminen 1000 kişinin üstünde kişi istihdam edilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ