İnşaat Manşet

Nippon Paint ile sağlık dolu bir yıl

Nippon Paint, 140 yıllık tecrübesini yansıtan teknolojik gücüyle geliştirdiği MINOA Premium Serisi ile sağlık dolu bir yıl sunuyor. Türkiye’de GreenGuard Gold Sertifikası alan ilk ve tek boya ürünü MINOA Premium Serisi, iç mekanlarda soluduğumuz havayı duvarlardan başlayarak değiştiriyor. Nippon Paint MINOA Premium Serisi, sağlığa zarar veren ağır metalleri içermiyor ve yaşam alanlarının hava kalitesini artırıyor.

Yaşam alanlarımızın hava kalitesi sağlığımız açısından oldukça önemli. En fazla zaman geçirdiğimiz iç mekanlarımızda kullandığımız boya, bu havanın kalitesini belirleyen unsurların başında geliyor. Yeni bir yıla girerken yaşam alanlarında sağlık dolu değişimler yapmak isteyenlere Asya’nın lider boya markası Nippon Paint, çevreye ve sağlığa verdiği önemle iç cephe hava kalitesini artırmak için MINOA Premium Serisi’ni sunuyor.

Seride yer alan; ipeksi mat dokuda MINOA Premium Silk Matt ve mat dokuda MINOA Premium Matt ürünleri emisyon salımı yapmıyor. Ayrıca formaldehit ve alerji yaratabilecek kimyasallar, sağlığa zarar veren ağır metaller, uçucu organik bileşen (VOC) ve aromat içermiyor.

Nippon Paint MINOA Premium Serisi, ABD kaynaklı UL laboratuvarları tarafından yeşil malzeme kriterlerine uygunluğu test edilerek Türkiye’de GreenGuard Gold sertifikası almaya hak kazanmış ilk ve tek boya ürünü olarak sektörde öncü yerini koruyor. Rahat bir nefes almayı sağlayan içeriği ve yüksek hava geçirgenliği ile iç mekanlardaki havanın kalitesini yükselterek daha yaşanabilir ortamlar sağlıyor. Çevreye ve sağlığa duyarlı Nippon Paint MINOA Premium Serisi ürünleri daha yaşanabilir ortamlar sağlıyor. Hastane, okul, kreş gibi yapılar başta olmak üzere tüm iç mekanlarda kullanılması özellikle tavsiye edilen ürünler arasında yer alıyor. Ayrıca, LEED ve BREAM sertifikalı bina projelerinde 3 puan daha kazandırma özelliğine sahip.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ