İnşaat Manşet

PASHA Bank, 25 milyon dolar tutarında sermaye benzeri kredi sağladı

Türkiye’de faaliyet gösterdiği 7 yıldan beri reel sektörü destekleyen, Türk ekonomisinin gelişimine katkı sunan ve Türk bankacılık sektöründeki yerini güçlendiren PASHA Bank, ana hissedarı PASHA Holding LLC’den 25 milyon USD tutarında sermaye benzeri kredi sağladı.

Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan üçgeninde “Bölgede akla gelen ilk banka” olma hedefiyle yola çıkan ve Türkiye’de 7. yılını dolduran PASHA Bank, yatırım bankacılığı alanında bono, tahvil, VDMK gibi sermaye piyasası araçları ihraçlarına aracılık ederken, kurumsal bankacılık alanında ise nakdi krediler, proje finansmanı, leasing, forfaiting, alacak finansmanı, dış ticaretin finansmanı ve gayri nakdi kredi ürünleriyle müşterilerine hizmet sunuyor. Reel sektöre uzun vadeli kaynak yaratarak ve yatırım projelerine finansman sağlayarak ekonominin gelişimine katkı sunan PASHA Bank, ana hissedarı PASHA Holding LLC’den 25 milyon USD tutarında sermaye benzeri kredi alarak sermaye yapısını güçlendirdi.

Küresel piyasalarda artan belirsizliğe rağmen PASHA Holding LLC’nin hem bankaya hem de Türk ekonomisine olan güvenini gösteren kaynak aktarımıyla ilgili bilgi veren PASHA Bank Genel Müdürü H. Cenk Eynehan, “Ana hissedarımız PASHA Holding LLC’nin Türkiye ekonomisine ve geleceğine duyduğu güvenin göstergesi olarak Bankamıza sağlamış olduğu 25 milyon USD’lık sermaye benzeri kredi, bankamızın yakaladığı büyüme ivmesinin önümüzdeki dönemde de istikrarlı bir şekilde devam edeceğinin işaretidir. PASHA Bank Türkiye olarak kurulduğumuz günden bu yana Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan arasında ticaret ve yatırım yapmak isteyen firmalar için ‘finansal köprü’ ve ‘bölgede akla gelen ilk banka’ olma misyonuyla hizmet vermekteyiz. Üstlendiğimiz bu misyon ve güçlenen finansal yapımız, nitelikli insan kaynağımız ile ülkemize değer katacak yatırımlara ve bölgenin ticari ilişkilerinin gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Kredi Derecelendirme Kuruluşu JCR Eurasia Rating, geçtiğimiz günlerde PASHA Bank Türkiye’nin uzun vadeli ulusal notunu A(tr), kısa vadeli ulusal notunu J1(tr), görünümlerini ise durağan olarak belirlemişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ