İnşaat Manşet

Roca ile Mimarlık Buluşmaları Eskişehir’de başladı

Köklü geçmişini yenilikçi yaklaşımlara entegre etmenin yanı sıra mimarlık ve tasarım kültürüne katkıda bulunmayı önemseyen Roca, “Roca ile Mimarlık Buluşmaları” nın ilk etkinliğini Eskişehir gezisi ile gerçekleştirdi. Konya’dan gelen mimar ve iç mimarlar, Türkiye’nin en büyük 3 armatür üretim merkezlerinden biri olan Roca’nın Eskişehir tesislerinde ağırlanırken, şehrin tarihi ve mimari yapısını yakından görme fırsatı elde etti.

Yenilikçi ürünleriyle ilklere imza atan Roca, sektör profesyonelleriyle arasındaki diyaloğu sürekli kılmaya ve bu kapsamda aktif rol üstlenmeye devam ediyor. Farklı şehirlerindeki mimarlarla biraraya gelme hedefiyle “Roca ile Mimarlık Buluşmaları| Eskişehir” etkinliğini başlatan Roca, Türkiye’de farklı kentlerden mimarları Eskişehir fabrikasında ağırlamayı, yenilikçi üretim süreçlerini paylaşmayı hedefliyor. Etkinliğin ilk ayağında Roca Türkiye, Konya’dan gelen mimar ve iç mimar ziyaretçilerini ağırladı.

Roca üretim tesislerini yakından incelediler

Türkiye’nin en büyük armatür üretim merkezlerinden biri olan ve aynı zamanda sektöründe krom 3 ( trivalent krom ) konusunda tek fabrika olan tesise gerçekleştirilen fabrika ziyaretinde; Roca ürünleri tanıtıldı, ünlü mimarlar ve tasarımcıların tasarladığı, ödüllü seriler anlatıldı. 170’den fazla ülkedeki 84 fabrikasında ürünler üreten Roca’nın, armatür fabrikalarında üretim süreçlerine yönelik yerinde bilgiler verildi.

Mimarlık kültürüne destek vermeyi önemseyen Roca, gerçekleştirdiği gezide ise Eskişehir’in tarihi ve mimari yapılanması ile kentin kimliğini anlatan özel bir gezi hazırladı. Dünyaca ünlü Kengo Kuma’nın ikonik yapısı Odunpazarı Modern Müze, Roca konuklarına özel açılarak yapım sürecine şahit ekip tarafından mimarisi katılımcılara özel bir tur ile anlatıldı.

“Roca ile Mimarlık Buluşmaları| Eskişehir” etkinliğinin Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelecek mimarlarla devam etmesi planlanıyor. Bu kapsamda mimarlar ve iç mimarları bir araya getirecek farklı etkinlikler de düzenlenecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ