İnşaat Manşet

Roca, mimarlık ve tasarım vizyonunu zamanın ötesine taşıyor

100 yıl öncesinden bugüne uzanan köklü geçmişiyle Roca, 4 kıtada 22 ülkedeki 86 üretim tesisiyle bulunduğu her ülkede mimarlık ve tasarım kültürüne katkı sağlıyor. Kuruluşundan bu yana mimarlık sektörünü destekleyen Roca, her ay Rocagallery.com platformunda alanına ışık tutan yazıları, Roca Galerilerinde gerçekleşen mimarlık söyleşileri ve sergileriyle sektör profesyonellerini buluşturarak alanında öncü bir anlayışı sahipleniyor.

Mimarlık ve tasarım kültürüne katkı sağlamayı yönetim vizyonunun ayrılmaz bir parçası olarak gören Roca, bu kapsamda; tasarım yarışmaları ve mimarlık söyleşileri düzenliyor ve her fırsatta sektör profesyonelleriyle bir araya geliyor. Rocagallery.com platformuyla her ay mimarlık, tasarım,sürdürülebilirlik kentsel tasarım gibi konularda fikir önderlerinden yazılara yer veriyor. Çevrimiçi platformda farklı konu ve konuklara ev sahipliği yapıyor. 160’tan fazla uluslararası profesyonelin iş birliği ile rocagallery.com, mimarlık, tasarım, inovasyon ve sürdürülebilirlik hakkında bilgi edinmek, fikir oluşturmak ve bilgi paylaşmak için bir alan olmaya odaklanıyor.

Dünyanın birçok yerinde profesyonellerle diyaloğu teşvik ediyor

Roca, toplum ve şirketi inşaat sektöründeki merakı, ilgiyi ve banyo alanındaki yeniliği sektör profesyonelleriyle buluşturduğu Roca Galeri projesini 2010 yılında yarattı. Yapı şirketleri ve sektör profesyonelleri arasında sürekli diyaloğu teşvik eden bir buluşma noktası olma hedefiyle ilerliyor. Londra, Şanghay, Pekin, Barselona, Madrid, Lizbon ve São Paulo gibi şehirlerdeki seçkin binalarda Roca’nın en son yeniliklerinin sergilenmesinin yanı sıra; sergilere, söyleşilere, sunumlara ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Roca Londra Galeri, Zaha Hadid sergisi ile 10. yılını kutluyor

Son 10 yılda Londra Galeri’de mimarlık ve tasarım tutkunlarının haritalarında bir dönüm noktası haline gelen Roca, Zaha Hadid tarafından 15 yılda geliştirilen önemli nesnelerin sergilendiği büyük bir sergiye ev sahipliği yapıyor. 24 Mayıs 2022’de başlayan sergi, Zaha Hadid’in 2011’de Roca için tasarladığı binada on yıllık çalışmayı kutlamak için sahneleniyor. Sergi, yıl sonuna kadar Roca Londra Galeri ‘de ziyaretçilere açık olacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ