İnşaat Manşet

SANLAB Kaynak Simülatörü teknolojisi ile nitelikli istihdama destek oluyor

Türkiye’nin çeyrek asrı aşan bir süreden beri en çok ihtiyaç duyduğu meslek dalı olan kaynakçılık için kritik bir çözüm sunan SANLAB, Kaynak Simülatörü teknolojisini TEKNOFEST Karadeniz’de ziyaretçilerle buluşturdu. Gebze Teknik Üniversitesi Teknopark bünyesinde faaliyetlerini sürdüren firmanın özgün teknolojisi SANLAB-GTÜ iş birliği ile üniversitenin standında sergilendi.

Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST bu yıl 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihlerinde Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleşti. Türkiye’nin 51 ilinde 200’den fazla noktada mesleki eğitim için laboratuvarlar kurarak nitelikli istihdama destek olan SANLAB, Kaynak Simülatörü teknolojisi ile TEKNOFEST Karadeniz’de ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

SANLAB’ın nitelikli operatörler yetiştirmek için geliştirdiği öğrenme çözümleri ile 1-3 ayda meslek sahibi olma imkanı sağlandığına dikkat çeken SANLAB Kurucu Ortağı Salih Kükrek, “VR öğrenme teknolojilerimiz ile motor montaj, gaz dolum, ilaçlama, boya, elektrikli araç bakımı, şarj istasyonu kurulumu, forklift, kaynak, CNC gibi birçok meslek dalının eğitimi yapılabiliyor. Kaynak Simülatörü teknolojimiz yıllardır binlerce kişinin meslek sahibi olmasına ve istihdam edilmesine vesile oldu. Kullanıcı sanal kaynak atölyesinde gerçekçi bir kaynak deneyimi yaşayarak tüm zamanların en çok aranan mesleğini yapmaya hazır hale geliyor. Gerçekçi ve ölçülebilir eğitimler ile kısa sürede meslek sahibi olup sanayide istihdam ediliyor” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ