İnşaat Manşet

Sektörün lideri Akbank

Euromoney Mükemmellik Ödülleri 2022 kapsamında ‘Türkiye’nin En İyi Bankası’ seçilen Akbank, Euromoney Sektör Liderleri araştırmasında ise ‘Dijital Çözümler’, ‘Kurumsal Bankacılık’ ve ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ alanlarında Türkiye’de ‘Sektör Lideri’ seçildi.

Dünyanın en saygın finans yayın gruplarından Euromoney tarafından gerçekleştirilen Mükemmellik Ödülleri 2022 kapsamında Akbank, ‘Türkiye’nin En İyi Bankası’ unvanına layık görüldü. 30 yıldır düzenlenen ve finans çevrelerince yakından takip edilen ödüllerde Akbank bu unvanı 16’ncı kez alarak kırılması zor bir rekora da imza attı. Kurumun bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği Sektör Liderleri araştırmasında ise Akbank ‘Dijital Çözümler’, ‘Kurumsal Bankacılık’ ve ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ alanlarında Türkiye’de ‘Sektör Lideri’ seçildi.

“Bankaların bütüncül olarak ele alındığı araştırmalar sonucunda bir kez daha ‘Türkiye’nin En İyi Bankası’ seçilmekten büyük mutluluk duyuyoruz”

Bankanın bu başarısına ilişkin yaptığı açıklamada Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, “Euromoney tarafından gerçekleştirilen kapsamlı araştırmalar sonucunda, faaliyetleriyle farklılaşmayı başaran bankaların ödüllendirildiği ‘Mükemmellik Ödülleri’ kapsamında bir kez daha ‘Türkiye’nin En İyi Bankası’ seçilmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Finansal performanslarından dijital bankacılık stratejilerine, değişen piyasa koşullarına uyum sağlamadan stratejik hedeflere ulaşmaya bankaların bütüncül olarak ele alındığı araştırmalar sonucunda, bu ödülü 16’ncı kez kazanarak önemli bir başarıya imza attık”

“‘Dijital Çözümler’, ‘Kurumsal Bankacılık’ ve ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ alanlarında Türkiye’de ‘Sektör Lideri’ seçilmekten gurur duyuyoruz”

“Euromoney’nin bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği ‘Sektör Liderleri’ araştırması ise bankaların yalnızca bir yıllık içerisindeki faaliyetleri değil, geniş bir süreye yayılan genel başarıları ele alınıyor. Bu detaylı analizler sonucunda ‘Dijital Çözümler’, ‘Kurumsal Bankacılık’ ve ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ alanlarında Türkiye’de ‘Sektör Lideri’ seçilmekten gurur duyuyoruz. Uzun süredir uyguladığımız bütünsel dijitalleşme stratejisi ve sektöre getirdiğimiz yenilikler bugün Akbank’ı dijital bankacılık ve ödeme sistemleri alanında uluslararası arenada öncü olarak konumlandırıyor. Geniş muhabir banka ve ihracat kredi kuruluşlarından oluşan ağımız, uluslararası piyasalardaki saygınlığımız ve Akbank adının verdiği güvenle kurumsal bankacılık alanında da yine öncü bir konumdayız. Bütün yıla yaydığımız ve Akbanklılar olarak aktif görev aldığımız, kültür-sanat, eğitim, girişimcilik ve gönüllük faaliyetlerimizle de kurumsal sosyal sorumluluk alanında ülkemize değer katacak işlere imza atıyoruz”

“Bütün paydaşlarımız için değer yaratmaya devam edeceğiz”

“Hızlı ve kapsamlı değişimlerin yaşandığı bir dönemde olmamıza rağmen, değişime sadece ayak uydurmuyor, değişimi şekillendirmeye de çalışıyoruz. Geçmiş dönemlerdeki istikrarlı başarıları ve bankacılığın geleceğine öncülük edecek projeleriyle Akbank bugün uluslararası arenada da tanınan ve her alanda standartları belirleyen bir banka. Güvene dayalı bankacılık anlayışımız, temsil ettiğimiz etik değerler ve inovasyona bağlılığımızla bütün paydaşlarımız için değer yaratmaya devam edeceğiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ