İnşaat Manşet

Sözal Kimya Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması’nda yer aldı

Türk iş dünyasının Ar-Ge harcamalarının nabzını tutan “Türkiye Ar-Ge 250” listesi açıklandı. Ar-Ge’ye verdiği önemle Bursa’nın önde gelen kimya şirketlerinden biri olan Sözal Kimya, 2021 yılında en fazla Ar-Ge harcaması yapan 500 şirket içinde 58 Bursa firması arasında yer aldı.

Ekonomi ve İş Dünyası Portalı Turkishtime’ın bu yıl 9.’sunu gerçekleştirdiği “Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması” sonuçları duyuruldu. 2017 yılında Ar-Ge merkezini kuran ve 30 kişilik ekibiyle inovasyon çalışmalarına ağırlık veren Sözal Kimya, 2021 yılında en fazla Ar-Ge harcaması yapan 500 şirket listesinde 58 Bursa firmasından biri oldu. Tekstil yardımcı kimyasalları üreten Sözal Kimya, 2021 yılında 2 milyon 833 bin 627 TL Ar-Ge harcaması ve 2022 yılında planlanan 4 milyon 250 bin TL Ar-Ge bütçesi ile sıralamada dereceye girdi.

2013 yılından beri Türkiye’deki Ar-Ge harcamalarının ölçümlendiği araştırmaya göre, ilk 500 firmanın Ar-Ge harcaması yaklaşık 17 milyar TL olarak gerçekleşti. 2021 yılında Ar-Ge yatırımına öncelik veren Sözal Kimya, üretim ve Ar-Ge’de büyüme performansı ortaya koydu.

“Bursa’yı temsil etmesinin gururunu yaşıyoruz”

“Tekstil yardımcı kimyasalları üreten firmamızın ilk 500 Ar-Ge yıldızları arasında yer almasının ve Bursa’yı temsil etmesinin gururunu yaşıyoruz” diyen Sözal Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Eren Sözal, kimya sektörünün dijital inovasyonun etkisiyle, siparişten itibaren tedarik, planlama, üretim, depolama ve süreç yönetimleri ile verimliliğin artmasına varana kadar birçok alanda değişim gösterdiğine dikkati çekti. İnovasyon ve girişimciliği şirket kültürlerinin odağında tuttuklarını vurgulayan Eren Sözal konuşmasına şöyle devam etti: “Kaliteli ürünü, zamanında, doğru miktarda ve doğru maliyetle müşterilerimize teslim etmek için müşteri odaklı çalışıyoruz. Bu gereklerin birini veya birden fazlasını iyileştirmek için ‘yenilik’ fikri sunan departmanı dikkate alıyoruz. Fikir ortaya çıktığında ise ilgili departmanların bir veya birden fazlasının birlikte çalışarak çözüm geliştirmesine imkan tanıyoruz. Çözümler yeni bir ürün, yeni bir teknoloji, yeni bir tesis veya yeni bir yatırım olabileceği gibi mevcutlarda iyileştirme de olabiliyor. Projenin bütçesel ihtiyaçlarına göre kurumsal yapının fonksiyonları devreye giriyor ve kararlar alınıyor. Ar-Ge alanına yatırımlarımız her daim gündemimizde olacak.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ