İnşaat Manşet

Tedarik zinciri stratejisini 3 öncelik belirliyor

Rockwell Automation tarafından Forrester Consulting’e yaptırılan yeni bir çalışmada dijital dönüşüm, sürdürülebilirlik girişimleri ve müşteri deneyimi (CX) gelişmelerinin yeni kurumsal tedarik zinciri stratejilerine en çok yön veren faktörler arasında olduğu ortaya çıktı.

Dünyanın endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm alanındaki en büyük şirketi olan Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), Forrester Consulting tarafından yürütülen, 307 genel tedarik zinciri karar vericisinin katıldığı yeni bir çalışmayla dijital dönüşüm, sürdürülebilirlik girişimleri ve müşteri deneyimi (CX) gelişmelerinin yeni kurumsal tedarik zinciri stratejilerinin geliştirilmesine yön veren ilk öncelikler arasında olduğunu tespit etti. Rockwell Automation tarafından yaptırılan “İyileştirilmiş İzlenebilirlikle Marka Sadakatini Artırın ve Yatırım Getirisi Elde Edin” araştırmasına göre, tedarik zinciri karar vericilerinin yüzde 57’si tedarik zinciri atıklarını azaltmaya yönelik çalışmalarda bulunuyor. Serileştirme yöntemlerine yatırım yapmış olan şirketlerin yüzde 45’i ise satışlarında yüzde 31 artış yaşıyor.

Çalışmadaki önemli bulgular şöyle:

• Sürdürülebilirlik ve görünebilirlik, daha iyi müşteri deneyimi iddiasına öncülük ediyor.
Bazı şirketler dijital dönüşüm çalışmaları arasında mücadele veriyor olsa da bu tür çalışmalar, mevcut ortamı geliştiriyor. Şirketler, sürdürülebilirlik ve görünebilirlikle ilgili yeni CX girişimleri sağlamak için izlenebilirliğe yöneliyor. Katılımcıların yüzde 62’si, müşteri deneyimini ve ürünlerini iyileştirmek için izlenebilirlik verilerini kullandıklarını belirtmiştir.

• İzlenebilirlik girişimleri, sahtekarlığa ve sapmaya da çare oluyor.
Katılımcıların neredeyse yarısı (%47), şirketlerinin sahtekarlık nedeniyle yıllık satışlarının yüzde 11 ila yüzde 60’ını kaybettiğini ve yüzde 89’u da gri pazara sapmanın kendileri için bir sorun olduğunu belirmiştir. Ancak net bir yatırım getirisi eksikliği, katılımcıların yüzde 45’inin, bu sorunları önleyebilecek izlenebilirlik ve serileştirme çözümlerini uygulamasını engelliyor.
• Kurumların başarısı tam tedarik zinciri görünebilirliği, hızlı ürün geri çağırma ve daha iyi marka sadakatine dayanır.
Katılımcıların yüzde 79’u, ürünlerin tedarik zincirindeki konumuna yönelik tam görünebilirliğin şirketlerinin başarısı açısından kritik veya önemli olduğunu belirtirken yüzde 78’i, doğru ürünleri hızlıca geri çağırabilme için aynısını belirtmiştir. Ayrıca yüzde 77’si, daha iyi ürün yönetiminin marka sadakatini iyileştirdiğini söylemektedir.

“Araştırma pazarda taklitlerin etkisini azalttığını gösteriyor”

Araştırma sonuçlarına yönelik değerlendirmelerde bulunan Rockwell Automation Sistemler Ve Çözümler Başkan Yardımcısı Ve Genel Müdürü Olan Matt Fordenwalt, “Bu çalışma, kurumların izlenebilirliğin marka sadakatini iyileştirdiğini ve tedarik zincirlerini optimize ettiğini, ayrıca diğer önceliklerin yanı sıra önemli pazarlarda taklitlerin etkisini azalttığını deneyimlediklerini gösteriyor” ifadelerini kullandı.

İzlenebilirlik ile tasarruf ve yüksek müşteri memnuniyeti

Rockwel Automation, iş birliğiyle dünyanın en büyük süt ürünleri şirketlerinden biri olan FrieslandCampina gibi müşteriler için izlenebilirlik çözümleri oluşturan Kezzler’in CEO’su Christine Akselsen ise konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı: “Şirketler serileştirme girişimlerinin başarı sağladığını görmeye başlasa da daha kapsamlı izlenebilirlik çözümlerine yatırım yapanlar çoğunlukla iyileştirilmiş veri sahipliği, taklitçilik ve gri pazara sapmanın azalması sayesinde tasarruf ve daha yüksek müşteri memnuniyeti elde etmektedir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ