İnşaat Manşet

thyssenkrupp Asansör’den İstanbul’a bir referans proje daha

thyssenkrupp Asansör, Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı projesinin asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen bant tedarikçisi oldu. thyssenkrupp Asansör, 23 asansör, 44 yürüyen merdiven ve dört yürüyen bant ile Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı’nın mobilitesini sağlayacak.

thyssenkrupp Asansör, metro hattı projelerine bir yenisini daha ekledi. Daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın inşa ettiği birçok metro hattının mobilitesini sağlayan firma, şimdi de Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı’na 23 asansör, 44 yürüyen merdiven ve dört yürüyen bant tedarik ederek, İstanbulluların hızlı, güvenli ve konforlu bir şekilde yolculuk yapmasına imkan tanıyacak.

“İstanbul’a ve ulaştırma sektörüne referans bir proje daha bırakacağız”

Konuyla ilgili açıklama yapan thyssenkrupp Asansör CEO’su Artuğ Özeren, “Yaklaşık 1 milyar TL’lik yatırım bedeli olan, lokasyonu dolayısıyla çok önemli ve kritik bir alana hizmet edecek böylesine önemli bir hatta, ürün ve teknolojimizle hizmet vermekten son derece mutluyuz. Projede yüksek taşıma kapasiteli, 7/24 çalışmaya uygun, uzun ömürlü ve yüksek güvenlikli asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen bantlarımız görev alacak. Ürünlerimiz bu özellikleriyle, proje şartnamesinin teknik ve güvenlik maddelerini karşılarken aynı anda metro hattının yoğunluğuna da kesintisiz cevap verebilecek. Talep edilen ürünleri teknik ve teknolojik açıdan karşılayabilmenin yanı sıra metro projelerindeki tecrübemiz bizi bu projedede öne çıkardı” dedi. Özeren, sözlerine şöyle devam etti:

“Lokal ve global tecrübelerimizin yanı sıra, son yıllarda ilk fazını tamamladığımız Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey, kurulumları devam eden Ataköy-İkitelli, Bakırköy İDO-Kirazlı metro hatlarında edindiğimiz tecrübeyi bu hatta da kullanarak İstanbulluların sorunsuz, güvenli ve kesintisiz mobilitesini sürdüreceğiz. 2021 yılının son çeyreğinde kurulumlarını gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz ekipmanlarımızla İstanbul’a ve ulaştırma sektörüne referans bir proje daha bırakacağız.”

Kirazlı-Metrokent/Başakşehir metro hattının kuzey uzantısı olarak inşa edilecek, dört istasyonu bulunan metro hattının iki istasyonunun 2021 yılı sonunda hizmete açılması planlanıyor. Açılışıyla birlikte Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne ulaşımı da kolaylaştıracak olan yeni metro hattında; Avrupa, Asya ve Amerika’daki metrolarda kullanılan üstün performans, uzun ömür ve yüksek taşıma kapasiteli yürüyen merdivenler kullanılacak. Haftanın yedi günü 24 saat kesintisiz hizmet ve mobilite için tasarlanan ağır hizmet tipi yürüyen merdivenler, tüm iklim koşullarında İstanbullulara yüksek güvenlikli ve konforlu bir seyahat sunacak. Yüksek güvenlik ve taşıma kapasitesi sunan asansörler de hatta görev alacak. Avrupa normlarını karşılayan asansörler saatte 180 hareket verme özelliği ile metro ve hastanenin tüm yoğunluğunda kesintisiz mobilite sunacak. Tüm iklim koşullarına göre modifiye edilebilen ekipmanlar, sağladığı tasarruf rakamları ile metro hattının işletme maliyetlerini bununla birlikte kamunun yükünü azaltacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ