İnşaat Manşet

Türk markası Ortadoğu’da referans projelerle büyüyor

Tamamı Türk mühendislerden oluşan ekibiyle riskli alanlara güvenlik ürünleri geliştiren Arma Kontrol, uluslararası referans projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Ürünleriyle riskli alanların güvenliğini sağlayan şirket şimdi de Birleşik Arap Emirlikleri’nin Sharjah Şehir Merkezi’ndeki Zahia Uptown Projesi’nde ürünleriyle yer aldı.

Ürettiği bariyer ve güvenlik sistemleri ile dünyanın 60 ülkesine ihracat gerçekleştiren Türkiye’nin bariyer markası Arma Kontrol, Ortadoğu’daki referans projelerine bir yenisini daha ekledi.

Şirket, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Sharjah Şehir Merkezi’nde yer alan ve toplam 1 milyon metrekare alanda kurulu olan Zahia Uptown Projesi’nde ürünleriyle yer aldı. Şehrin en önemli rezidans projeleri arasında yer alan Zahia Uptown Projesi, çok değerli bir yaşam alanı olarak kabul ediliyor.

Arma Kontrol projede; Bilet Makinesi (Giriş), Bilet Okuma Makinesi (EXIT), Otomatik Ödeme İstasyonu, Intercom Sistemi ve Server (PC) ürünleriyle yer aldı.

Bölgeye ilk ihracatını 2010 yılında gerçekleştiren Arma Kontrol, cirosunun yüzde 25’ini Ortadoğu pazarından alıyor. Şirket yeni projeler ile birlikte yıl sonuna kadar bu payı yüzde 40’a çıkarmayı hedefliyor.

“İhtiyaç ve beklentileri karşılıyoruz”

Ortadoğu yatırımlarına ara vermeden devam edeceklerinin altını çizen Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Ortadoğu pazarı her zaman önemsediğimiz ve ciromuzun önemli bir kısmını elde ettiğimiz bir pazar. Sadece güvenlik alanında değil, ürünlerimizin tamamını kullanabildiğimiz bu pazarda ihtiyaç ve beklentilere yönelik olarak her an yeni ürünler geliştirebiliyoruz. Bu sayede bölgede önemli bir oyuncu haline geldik. Bundan sonra da bu konumumuzu daha da güçlendirmek ve pazar payımızı artırmak için yatırımlarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

“Teknolojimize ve ürünlerimize oldukça güveniyoruz

Kartal sözlerini şöyle tamamladı; “Zahia Uptown Projesi’nin ihtiyaç duyduğu ürün kalemlerini rahatlıkla karşılayacağız. Geçmişte, bölgede elde ettiğimiz deneyimi bu projemize de aktararak insanların güvenli ve keyifli bir yaşam sürmelerini sağlayacağız. Bölgede çok daha kritik görevleri layıkıyla yerine getirdik. Biz teknolojimize ve ürünlerimize oldukça güveniyoruz. Bu projeden de alnımızın akıyla çıkacağız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ