İnşaat Manşet

TÜRKÇİMENTO, Eskişehir’de üniversite öğrencilerine beton uygulama eğitimi düzenledi

TÜRKÇİMENTO, Eskişehir Belediyesi ve Genç İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ev sahipliğinde Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi inşaat mühendisliği öğrencilerinin katıldığı, Eskişehir Han İlçesi Gökçekuyu-Kayı-Yazılıkaya Mahallesi yolunda yapımına devam edilen Silindirle Sıkıştırılmış Beton yol (SSB) uygulama sahasında bir araya geldi.

Frig Kaya Fasad’larının günümüzde en önemli örneğini teşkil eden Midas Anıtı (Yazılıkaya)’nın bulunduğu Han ilçesi ile Eskişehir’i birbirine bağlayan beton yol uygulamasında yapılan eğitim, 80 öğrencinin katılımıyla büyük ilgi gördü.

Eskişehir Belediyesi ve Genç İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ev sahipliğinde düzenlenen saha çalışmasında TÜRKÇİMENTO yetkilileri uygulamayla ilgili bilgi vererek öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye çapında 68 şehirde Silindirle Sıkıştırılmış Beton (SSB) yol uygulaması olduğunu belirten TÜRKÇİMENTO yetkilileri, 25 yıl dayanıklı olan beton yolların ilk yapım maliyetinin bilinenin aksine mevcut yollara göre daha avantajlı olduğu, aynı zamanda ağır taşıt yükünün geçtiği alanlarda dayanıklılık oranının çok daha yüksek olduğu bilgisini verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ