İnşaat Manşet

Workindo, 10 bin işçi arıyor

Online kariyer platformu Workindo, organize sanayi bölgelerinin işçi açığının kapatılmasına yönelik yeni bir proje başlattı.

“Bu Sitede İş Var!” mottosuyla insan kaynakları çözümleri sunan Workindo, ülke ekonomisinin yapı taşlarından olan ve planlı kalkınma modeli çerçevesinde çalışmalarını sürdüren organize sanayi bölgelerinin işçi bulma konusunda yaşadıkları sıkıntılara çözüm olmak adına sanayicilere destek olacak bir projeye imza attı.

Workindo bu proje kapsamında, yılsonuna kadar OSB’lerdeki firmaların ihtiyacı olan 10.000 işçiyi bulmaları için kendi datasında yer alan ve iş arayışında olan 500.000 çalışanın CV’lerini paylaşacak. Sanayicilerin ihtiyaçları olan personeli bulmaları için ücretsiz iş ilanlarının yanı sıra pazarlama desteği verecek.

Organize sanayi bölgesinde hala geleneksel şekilde kapıya gelerek iş arayanlar için de işleri kolaylaştıran Workindo, OSB’lerden gelen talepler doğrultusunda bu projeyi başlattı.

Proje hakkında bilgiler veren Workindo CEO’su Erhan Kocabaş, “Ülkemiz endüstrisinin ana arterleri olan organize sanayi bölgeleri, istihdam konusunda geleneksel yöntemlerle ilerlerken işçi ve işveren taraflarında birçok sıkıntılar yaşanıyor. Yaşanan bu aksamalar ve problemler de işçi açığının oluşmasına sebep oluyor. Workindo olarak 500.000’den fazla üyemizle, özellikle inşaat sektörüne yönelik insan kaynakları sağlama tecrübemizi OSB’lerde de kullanmak için bu projeyi başlattık. Organize sanayi bölgelerinin yönetim kurullarıyla bir araya gelerek onların sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını dinledik. Kendilerinden gelen talepler doğrultusunda da hem firmaları hem de personelin işini kolaylaştıracak bir çözüm sunduk.

Projemize dahil olmak çok kolay. Organize sanayi bölgelerinin Workindo.com’a üye olarak veya Workindo ile iletişime geçerek personel ihtiyaçlarını belirtmeleri dışında herhangi bir şartımız yok. Bu iş birliği sayesinde hem iş arayan personel hem de işçi arayan firmalar kolaylıkla bir araya gelecek” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ