İnşaat Manşet

Yabancı yatırımcılar gözünü Ankara’ya çevirdi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), şubat ayına ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladı. Konuya dair açıklamalarda bulunan Doğan Grup CEO’su Erdoğan Yıldırım, yaz ayları ile bu rakamların daha da artacağını belirterek “Türkiye genelinde konut satışları Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre arttı ve konut satışlarında Ankara 2. Sırada yer alırken Yabancılara konut satışında ise Ankara 3. Sırada yer aldı ” dedi.

Türkiye genelinde konut satışları şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %20,1 artarak 97 bin 587 oldu. Konut satışlarında İstanbul 18 bin 752 konut satışı ve %19,2 ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u 8 bin 464 konut satışı ve %8,7 pay ile Ankara izledi. Yabancılara konut satışında ise Ankara 3. sırada yer aldı.

Konuya dair açıklamalarda bulunan Doğan Grup CEO’su Erdoğan Yıldırım, özellikle yabancı yatırımcıların da yönünü Ankara’ya çevirdiğini söyleyerek “İstatistiklere baktığımızda yabancılara yapılan konut satışlarında ilk sırayı İstanbul alırken, ikinci sırayı Antalya ve üçüncü sırada da Ankara’nın yer aldığını görüyoruz. Bu da artık yabancı yatırımcıların sadece tatil beldelerine yatırım yapmadıklarının önemli bir göstergesi. Başkent hem yaşam standardı hem düzenli bir şehir olması hem de yapılan projelerin kalitesi ile artık yabancı yatırımcıların da gözdesi oldu. dedi.

Akıllı evlere yöneliyorlar

Erdoğan Yıldırım “Özellikle Ankara’nın batı bölgelerine ilgi bir hayli artmaya başladı. 2022 yılında da emlak sektörünün gösterdiği gelişmeler bu bölgelerde hızla devam ediyor. Yabancı yatırımcılar da akıllı ev projelerine yöneliyor. Bizler yaptığımız projelerde aile odaklı bir yaşam mottosu belirlediğimiz için insanların bu konseptte fazla ilgisini çekiyor” dedi. Yıldırım, Doğan Grup olarak yaptıkları yatırımın ve projelerin de artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ