İnşaat Manşet

Yabancıya satışlarımızı artırmamız gerekiyor

Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, “Yabancıya satışlarda ocak-ağustos döneminde tüm zamanların en yüksek rakamına ulaşılmıştı. Bu ivmeyi devam ettirebiliriz. Sadece yabancıya satışın önündeki bazı zorlukları ortadan kaldıracak düzenlemelere ihtiyaç var” dedi.

TÜİK ekim ayı konut satış istatistiklerini açıkladı. Buna göre; Türkiye genelinde konut satışları ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 14,9 artarak 137 bin 401 oldu. Türkiye genelinde ekim ayında ipotekli konut satışları bir önceki yılın aynı ayına yüzde 9,7 artış göstererek 28 bin 49 oldu. Yabancılara yapılan konut satışları ise bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12,1 artarak 5 bin 893 oldu.

TÜİK ekim ayı konut satış istatistiklerini değerlendiren Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, “Gayrimenkulde iç piyasadaki durağanlığın mevcut olduğu dönemlerde yabancıya satış çok büyük önem taşıyor. Ancak son rakamlara baktığımızda yabancılara yapılan konut satışlarının ise bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12,1 artarak 5 bin 893 olduğunu görüyoruz. Bizim yabancıya satışlarımızı daha da artırmamız gerekiyor. Yabancıya satışlarda ocak-ağustos döneminde tüm zamanların en yüksek rakamına ulaşılmıştı. Bu ivmeyi devam ettirebiliriz. Sadece yabancıya satışın önündeki bazı zorlukları ortadan kaldıracak düzenlemelere ihtiyaç var. Ek olarak yabancıya gayrimenkul satışının ihracat kalemi gibi görülmesi ve döviz kazandırıcı faaliyetler kapsamına alınması gerektiği konusunu da yine her zaman dile getirdiğimiz gibi hatırlatmış olalım. Bunlar sağlanırsa sektör olarak hedeflerimizi yakalamamız mümkün olacaktır” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ