İnşaat Manşet

Yabancıya satışta yıl sonu hedefi şimdiden aşıldı

Bahaş Holding CEO’su Abdüssamet Bahadır, “Önümüzdeki dönemlerde uygulanacak doğru strateji ve desteklerle bu rakamların çok daha yukarılara ivmeleneceğine inanıyoruz. Yabancıya satışların ihracat olarak kabul edilmesi ve döviz sağlayan faaliyet şeklinde değerlendirilmesi sağlanabilirse o zaman sözünü ettiğimiz ivmelenme sürekli hale gelecektir” dedi.

TÜİK Kasım ayı konut satış istatistiklerini açıkladı. Buna göre; Türkiye genelinde konut satışları kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 59,0 artarak 178 bin 814 oldu. Türkiye genelinde kasım ayında ipotekli konut satışları bir önceki yılın aynı ayına yüzde 61,0 artış göstererek 39 bin 366 oldu. Yabancılara yapılan konut satışları ise bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 48,4 artarak 7 bin 363 oldu.

TÜİK Kasım 2021 Konut Satış İstatistikleri’ni değerlendiren Bahaş Holding CEO’su Abdüssamet Bahadır, “Son açıklanan resmi verilere baktığımızda; yabancılara yapılan konut satışlarında artışın devam ettiğini görüyoruz. TÜİK konut satış istatistik bilgilerine göre, yabancılara konut satış rakamı geçen yıl geneli için 40 bin 812 adet olarak açıklanmıştı, oysa bu yıl ocak-kasım döneminde yabancıya satış bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 39,4 artarak 50 bin 735 olarak açıklandı. Bu da; sektörün hedeflediği yabancıya yıllık 50 bin adetlik konut satış hedefini şimdiden aştığımızı gösteriyor. Önümüzdeki dönemlerde uygulanacak doğru strateji ve desteklerle bu rakamların çok daha yukarılara ivmeleneceğine inanıyoruz. Yabancıya satışların ihracat olarak kabul edilmesi ve döviz sağlayan faaliyet şeklinde değerlendirilmesi sağlanabilirse o zaman sözünü ettiğimiz ivmelenme sürekli hale gelecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ