İnşaat Manşet

Yapı Kataloğu’ndan yeni whitepaper: Geleceğin ofisleri

Yapı Kataloğu hazırladığı whitepaperlar ile yapı sektörüne ışık tutmaya devam ediyor. Yapı Kataloğu’nun hazırladığı whitepaperlarda global değişimlerin ve trendlerin yapı sektörüne etkisi masaya yatırılıyor.

Daha önce yayınladığı 2022 Malzeme Kitabı, Covid-19 Sonrası Uygulanması En Uygun ve Efektif Olacak Yapı Malzemeleri Seçkisi, Covid-19 Sonrası Dijital Pazarlama Nasıl Değişecek? gibi whitepaper yayınlarına bir yenisini de yine yapı sektörünü etkileyen güncel bir konudan seçiyor: “Geleceğin Ofisleri”

Geleceğin Ofisleri

Yapı Kataloğu İçerik Ekibi tarafından hazırlanan “Geleceğin Ofisleri” whitepaperı, çalışma kültürünün farklılaşan yönlerinin düşündürdükleri üzerinden geleceğin ofislerinde hangi kriterlerin önem kazanacağını, ofis mekanlarının olmazsa olmazlarını mercek altına alıyor. Pandemi ile değişen çalışma kültüründeki değişim ve yeni alışkanlıklar, çalışan ve işveren için ofis ihtiyaçlarındaki farklılaşmalar “Geleceğin Ofisleri” whitepaperında analiz ediliyor. Bu ihtiyaçların ofis mekanlarına yansımaları ile ofis projelerinin olmazsa olmaz malzemeleri derleniyor.

Hibrit çalışma biçimlerinin arttığı günümüzde ofislerin topluluk merkezi yaratma ve sosyalleşme konusunda öncü mekanlar olma rolünün altı çiziliyor. Ofislerdeki sosyalleşme alanlarının nitelikleri, mekanlar arasında esnek, akışkan bağlantıların üretkenlik üzerindeki olumlu etkisi örnek projelerdeki uygulamalarla ele alınıyor; geleceğin ofislerinin mekansal nitelikleri hakkında tahminlerde bulunuluyor. Yeni çalışma mekanlarının mimari niteliklerinin yanı sıra, projelerde bahsedilenleri sağlamada yardımcı malzemeler konusunda da bir seçki sunuluyor.

Yapı Kataloğu’nun yeni whitepaperı “Geleceğin Ofisleri”nde 23 proje ile bu projelerde 25’in üzerinde ürünün kullanım örnekleri yer alıyor.

Geleceğin Ofisleri Proje Seçkisinde Yer Alan Tasarım ve Uygulama Ofisleri

ABBA Mimarlık

Altıpatlar Mimarlık

Bakırküre Mimarlık

BT Mimarlık

Derer Derer Design & Construction

EDDA Architecture

Erginoğlu&Çalışlar Mimarlık

FFC Mimarlık

GYA Gayrimenkul

Jeyan Ülkü Mimarlık

İş Bankası Kurum İçi Mimari Ekibi

MAS Mimarlık

Mimaristudio

Nergiz Arifoğlu Lightstyle

Oğuz Bayazıt Mimarlık

Sistema Teknolojik Yapı

Studio13

YOO Mimarlık

Geleceğin Ofisleri Ürün Seçkisinde Ürünleriyle Yer Alan Firmalar

Aspen

Cosentino

DKM İnşaat & Danışmanlık

Feltouch

kibrID MATERIAL

Klassis

Unigen Yapı

Parmephon / Aktav Akustik

Sylvania Aydınlatma

VEMUS Elektronik

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ