İnşaat Manşet

Yazlık bölgelerde boya satışları arttı

Yazlıklara geçiş ile evlerin dış cephelerini, balkonları ve terasları yenileme isteği de arttı. Yazlık bölgelerdeki boya satışlarının mayıs ayı içinde 2020 yılının aynı dönemine oranla pazarın üzerinde arttığını söyleyen Polisan Kansai Boya Pazarlama & Kanal Strateji Direktörü Nur Azade Yazgan, en çok artış yaşanan bölgenin İzmir olduğunu belirtti.

Evden çalışma, uzaktan eğitim ve hafta sonu kısıtlamaları yazlık evlerde geçirilen sürenin de uzamasına neden oldu. Yazlık bölgelerdeki tadilatların son dönemde arttığını belirten Polisan Kansai Boya Pazarlama & Kanal Strateji Direktörü Nur Azade Yazgan, “Mayıs ayı içinde dış cephe boya kategorisindeki ürünlerimizde geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 79’luk artış yaşadık” açıklamasında bulundu. Nur Azade Yazgan, Antalya, İzmir, Ayvalık gibi yazlık bölgelerde artış yaşandığını belirterek en fazla artış görülen bölgenin İzmir ve Trabzon bölgesi olduğunu, ayrıca İzmit, Bursa, Kayseri bölgelerinde de artışın yaşandığını belirtti.

“Home Cosmetics/Evimin Kozmetiği” marka konumlandırması ile boya sektörünün öncü markalarından Polisan Kansai Boya, içeriden dışarıya, duvardan tavana her kategoride çevreye duyarlı, işlevsel faydalara sahip, teknoloji ve estetiği bir araya getiren ürünler sunuyor. Haziran ayı itibarıyla yeni ürün gurubu “PROF’esyonel çözümler”i satışa sunduklarını açıklayan Polisan Kansai Boya Pazarlama & Kanal Strateji Direktörü Nur Azade Yazgan, yeni AR-GE merkezi binasına taşınan Polisan Kansai Boya’nın katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler üzerindeki çalışmalarını sürdürdüğünü de dile getirerek şu açıklamada bulundu: “Pandemi koşullarında da strateji ve güçlü duruşumuzla ülke ekonomisine ve istihdama katkılarımızı aralıksız sürdürüyoruz. İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan 2020 yılı ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesinde bu yıl da yer alarak başarımızı sürdürdük. Şıklık ve hijyeni yaşam alanlarına taşıyarak katma değer üretmek için çalışmalarımızı büyüterek devam ettiriyoruz. İnovatif ve fark yaratacağına inandığımız yeni ürünleri tüketicilerle buluşturmaktan son derece mutlu ve gururluyuz.”

Dış cephe ürünlerinin yanında rüzgarın ve yağmurun etkisiyle yıpranan balkon ve verandalarını yenilemek isteyenlere de gülümseten çözümler sunan Polisan Kansai Boya, yeni ürün grubu ‘PROF’esyonel çözümler’ ile birçok seçeneği tüketiciyle buluşturuyor.

Yazlık evlerde Polisan Kansai Boya ile PROF’esyonel çözümler

Polisan Kansai Boya’nın güneş, rüzgar, yağmur ve kullanım etkisi ile yıpranan evlerin farklı noktalarını yenileme imkanı sunan “PROF’esyonel çözümler” ürün grubunda toplam 9 yeni ürün yer alıyor.

Emicilik sorunlarıyla vedalaşın: PROF W-TE ve PROF W-TF

PROF Serisi, PROF W-TE ve PROF W-TF şeffaf ile evlerin zemin ya da duvarlarındaki şık kaplamalarında oluşan emicilik sorunlarına görüntüyü bozmadan mükemmel çözümler sunuyor.

Nem ve rutubet sorunlarına karşı: PROF P-MP

Yeni seri, evlerin duvar ya da tavanlarında nem ve rutubetten kaynaklı oluşan sorunlara PROF P-MP ile çözüm sunuyor.

Mutfak ve banyo tezgahlarını yenilemenin kolay yolu: PROF P-CP

PROF’esyonel çözümler ürün grubu, eskimiş mutfak ve banyo tezgahlarını değiştirmeden yenileme çözümleri üretilmesini de yardımcı oluyor.

Eski seramik, mermer ve granitlerinizi yeni bir görüntüye kavuşturun: PROF W-TG

Ürün grubu içinde yer alan PROF W-TG sıvı cam, ıslak hacim yada teraslardaki eski parlaklığını yitirmiş seramik ya da granitlere parlaklığını ve su yalıtımını geri kazandırıyor.

Yalıtım sorunlarına çözüm: PROF W-AE, PROF W-SF, PROF W-HP

Teras ve balkonlardaki su yalıtım sorunlarına UV dirençli, PROF W-AE, PROF W-SF, PROF W-HP ile farklı çözüm alternatifleri sunan ürün grubu, Türkiye’deki en yaygın satış kanalına sahip Polisan’ın toplam 6.000 satış noktasında tüketicilerle buluşuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ