İnşaat Manşet

Yeni evler Mustafa Çiçek’in tasarımları ile yeniden hayat kazanıyor

Pandemi süreciyle birlikte evde daha çok zaman geçiren birçok kişinin ihtiyacına cevap veren tasarımlarda imzası bulunan mimar Mustafa Çiçek, yeni tasarım kriterlerini her zevke ulaştırmayı başarıyor.

Mimarlık hizmetiyle modern ve özgün bakış açısını yansıtmayı başaran; sayısız birçok evin mimarisinde yaşam alanlarının dönüşümüne şahitlik etme fırsatı sunan mimar Mustafa Çiçek, yeni evlerin tasarım kriterlerinde de fark yaratıyor. Günümüz insanının ihtiyaçlarına karşılık vererek yaşam kalitesi ve konforunu üst seviyeye çıkaran Çiçek, doğru planlama ve yapılanma ile huzur veren bir yaşamın kapılarını aralıyor.

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ve ürünlerin çeşitliliğinin artışı ile evlerin nasıl bir görünüme kavuşacağı ve ne tarz mobilyalar kullanılacağının en çok önemsenen konuların başında geldiğini belirten Mustafa Çiçek, pandemiyle birlikte de birçok faktörün değiştiğine değindi. Tüm dünyanın aniden maruz kaldığı pandemi sebebiyle evlerin tıpkı ilk çağlardaki gibi bir ‘barınma’ ihtiyacına döndüğünün de altını çizen başarılı mimar, bu durumun da mimari açıdan pek çok değişikliği beraberinde getirdiğini vurguladı. Pandemi sürecinde doğaya olan özlemin arttığını ve evlere bitkiler ekleyerek bu özlemin de giderilmeye çalışıldığını söyleyen Çiçek, bununla birlikte doğa konseptli duvar kağıtlarının kullanımının ön plana çıktığını ifade etti. Duvar kağıtlarının yanı sıra balkonların da bu dönemde tasarımsal ve mimari anlamda önemli bir konumda olduğuna dikkat çeken Çiçek, atıl durumda olan balkonların daha yaşanabilir hale geldiğini söyledi.

Yeni evlerin tasarımları Mustafa Çiçek’e emanet

Mimar Mustafa Çiçek günümüz koşullarının da düşünülerek yapılacak yeni bir evin tasarlanırken öncelikli olarak kişinin yaşantısının büyük önem arz ettiğini ifade ediyor. Evin mevcut alanına göre en uygun yerleşimin yapılması gerektiğine dikkat çeken Mustafa Çiçek, bunun için de kişinin ihtiyaçları ve alışkanlıklarının dikkate alınması gerektiğini söyledi. Başarılı mimar pandemiyle birlikte değişen yaşam koşullarına uygun olarak evdeki fazlalık bir odanın kişinin hobilerine uygun tasarlanabileceğine de dikkat çekti. Kişinin renk ve malzeme zevkinin de net bir şekilde öğrenilip tasarımların ona göre yapılması gerektiğine dikkat çeken başarılı mimar “Unutmamalıyız ki biz tasarımcılar ev tamamlandıktan sonra yaptığımız ev ile kullanıcıyı baş başa bırakacağız” dedi.

Kullanıcının taleplerinin önemsenerek ve bütçenin de doğru planlanmasıyla ilerlenecek sürece dair dikkat edilmesi gerekenleri sıralayan Çiçek, fazlalıklarından arındırılmış, kullanıcının talepleri, yaşantısı ve bütçesinin dikkate alınarak yeniden ele alınmış bir evin, kullanıcılarını o evde daha mutlu ve huzurlu yaşamasına imkan tanıyacağını söyledi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ